Spoločnosť Apple by mohla znovu získať stratené druhé miesto v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov, ktoré mu ešte v roku 2018 prebral čínsky Huawei. Americkému gigantovi k tomu dopomáhajú aj predaje nových modelov iPhone 11, ktoré sa tešia nečakane veľkej popularite, píše Wccftech.

Apple získa stratené druhé miesto

Ako informuje taiwanský Digitimes, Apple má veľkú šancu predbehúť v posledom štvrťroku 2019 Huawei, a získať si tak späť druhé miesto v rebríčku svetových výrobcov smartfónov, ktorému už dlho kraľuje kórejský Samsung.

Americkému gigantovi k tomu dopomáha aj vysoká popularita najnovších modelov iPhone 11, kvôli ktorej dokonca nedávno zvýšil jeho produkciu.

Pokles predajov Huawei

Podstatným dôvodom je však aj aktuálna situácia spoločnosti Huawei, ktorú prebiehajúca obchodná vojna medzi Čínou a USA poškodila, a na druhom mieste sa tak pravdepodobne nedokáže udržať. Paradoxné je, že koncom minulého roka sa čínsky gigant ešte plánoval stať sa najväčším výrobcom smartfónov na svete, a to už do konca tohto roka.

Napriek tomu, že v polovici druhého štvrťroka 2019 sa Huawei dostal na čiernu obchodnú listinu v USA, sa mu však podarilo v tom období dodať slušných 60 miliónov zariadení, čo bolo približne rovnako ako v prvom štvrťroku. V druhej polovici tohto roka má však spoločnosť podľa expertov očakávať väčší pokles tržieb, píše Gizmochina.

Problémy s Mate 30

Čínskemu gigantovi neprajú ani problémy s najnovšími modelmi Mate 30, ktoré sa dodávajú bez Google služieb. Aj keď sa niektorým nadšencom podarilo nájsť spôsoby, ako Google služby a aplikácie do týchto zariadení nainštalovať, väčšina zákazníkov v snahe vyhnúť sa experimentovaniu radšej siahne po iných smartfónoch.

V Číne sa však Huawei Mate 30 predáva, a spoločnosť v domovskej krajine tiež výrazne zlacnila svoje posledné vlajkové lode, a ich predaje tak môžu mierne stúpnuť. Nebude to však stačiť na kompenzáciu poklesu tržieb na globálnom trhu.

Zobraziť celú galériu (1)
Huawei Mate 30 Pro / Zdroj: Youtube / GSMArena

Prečítaj si aj
Predaj Huawei Mate 30 je spustený v prvej európskej krajine

Táto správa však nie je veľmi prekvapivá, pretože ak aspoň trochu sleduješ dianie okolo Huawei vo svete, skôr či neskôr sa predaje spoločnosti museli niekde prepadnúť. Bude tak zaujímavé sledovať ďalší vývoj obchodnej vojny medzi Čínou a USA, a tiež to, či sa čínskemu gigantovi podarí postaviť na globálnom trhu späť na nohy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom