Čínska spoločnosť Huawei pred približne mesiacom predstavila svoje novinky v podobe smartfónov Mate 30 a Mate 30 Pro. Od oficiálneho spustenia predaja je zo strany používateľov evidovaný obrovský záujem a najnovšie informácie, ktoré prináša HuaweiCentral hovoria o rozšírení predaja pre európsky trh.

Nakoľko už tri hodiny po spustení predobjednávok bolo rezervovaných viac než milión kusov, ciele spoločnosti v oblasti predaja sú veľmi veľké. Aj kvôli tomu je potrebná expanzia mimo domovskej krajiny a po úspešnom uvedení na trh v Číne, Malajzii a Singapure prichádza nová séria smartfónov aj do prvej európskej krajiny.

Očakávame rozšírenie predaja aj do iných krajín EÚ

Prvou európskou krajinou, kde bude k dispozícii Mate 30 či Mate 30 Pro bude Rumunsko, informuje portál Gsmarena. Oba modely sú k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach: Space Silver, Cosmic Purple, Black a Emerald Green. Rumunský predajca QuickMobile ďalej uvádza, že smartfóny budú zákazníkom doručené do 7 dní.

Nenechaj si ujsť
Mesiac po predstavení: Huawei bojuje, no Mate 30 Pro je zakliaty smarfón

Čo sa týka samotných cien, tie v Rumunsku začínajú na cene približne 758 € za klasickú verziu, ktorá disponuje 6 GB RAM pamäťou a 128 GB úložiskom. Za Mate 30 Pro s 8 GB RAM a 256 GB interným úložiskom si predajca pýta v prepočte približne 1159 €.

Príchod nových vlajkových lodí do prvej európskej krajiny znamená, že Huawei už čoskoro predaj nových smartfónov môže rozšíriť aj do ďalších krajín EÚ. Na druhej strane však dostupnosť noviniek na slovenskom alebo českom trhu zatiaľ nie je známa, nakoľko sa spoločnosť vyjadruje veľmi nejednoznačne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom