Príchod novej generácie smartfónov od Apple už netrpezlivo očakávajú mnohí fanúšikovia, ktorí si však ešte pár mesiacov musia počkať. Premiérové predstavenie očakávanej trojice iPhonov prebehne už začiatkom jesene, no dovtedy sa spoločnosť chystá zaviesť nové zmeny. V porovnaní s minuloročnými objednávkami si Apple u dodávateľov tentokrát objedná o 20 % kusov menej.

V minulom roku nám Apple ukázal trojicu nových iPhonov, z ktorých sa na trh najneskôr dostal práve výročný iPhone X. Vtedajší iPhone 8 a 8 Plus tak svojho súrodenca výrazne predbehli. Spoločnosť nechce tento rok opakovať tú istú chybu, a tak si dá na predobjednávkach súčiastok viac záležať.

Apple už nie je tak odvážny ako pred rokom

Modely s OLED displejmi tak majú byť pripravené už v auguste, no tohtoročné iPhony oficiálne uzrieme až v septembri. Pred minuloročným predstavením si Apple objednal u dodávateľov súčiastky pre 100 miliónov smartfónov. Tento rok však bude iný, čomu naznačuje fakt, že si spoločnosť u výrobcov komponentov rezervuje o 20 % kusov menej ako vlani. Celkovo si tak kalifornský gigant dal tento rok za cieľ pripraviť po predstavení 80 miliónov nových iPhonov.

Nenechaj si ujsť
Apple môže rozšíriť paletu farieb pre tohtoročné iPhony. Lacnejší model príde v troch nových prevedeniach

Výrobcom, ktorí zabezpečujú súčiastky pre OLED modely, dal Apple príkaz, aby ich začali do montážnych pracovísk dodávať skôr ako minulý rok. Dva z troch nových modelov iPhonov v sebe ponesú OLED displej z dielne Samsungu, a teda sa môže jednať o následníkov iPhonu X v zostave iPhone Xs a iPhone Xs Plus. Okrem týchto dvoch vlajkových lodí by sme mali uzrieť aj dostupnejší iPhone 9, ktorý už ale dostane LCD displej od LG a Japan Display.

Výrobu si rozdelia traja dodávatelia

Podľa odhadov analytickej spoločnosti Yuanta Securities Investment Consulting by mal model s 5,8″ displejom vyrábať výhradne Foxconn. Ten si na starosť zoberie aj 80-90 % výroby iPhonu Xs Plus a len 30 % produkcie lacnejšieho iPhonu 9. Pegatron zasa vyprodukuje 60 % všetkých kusov iPhonu 9 a 10 až 15 % väčšieho iPhonu Xs Plus. Tretí dodávateľ, Winstron, sa postará o výrobu zvyšných kusov. Apple je tak pri predobjednávkach nových iPhonov tento rok opatrný, čo potvrdzuje aj neznámy zdroj z dodávateľského reťazca.

Apple je pri vytváraní nových objednávok tohtoročných iPhonov trochu konzervatívny. Pre 3 nové modely môže byť plánovaná výroba o 20 % menšia ako v minulom roku.“ – zdroj z dodávateľského reťazca.

Od všetkých troch iPhonov sa v septembri očakáva, že ukážu aj známu technológiu rozpoznávania tváre. Spoločnosť však má podľa niekoľkých zdrojov problém donútiť Face ID spolupracovať na modeli s LCD displejom. Zatiaľ však Applu ostáva pre vyriešenie tohto neduhu dostatok času.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom