Internetom už dlhé mesiace kolujú správy o nadchádzajúcich iPhonoch, ktoré by mali prísť hneď v niekoľkých verziách. Apple sa bude podľa všetkého snažiť odlíšiť lacnejší model od prémiovej triedy aj farebným prevedením, ktoré dostane tri staro-nové farby.

Špekulácie o troch iPhonoch, ktoré by mal Apple predstaviť už túto jeseň, sa začali objavovať prakticky od konca minulého roka. Už v septembri by mala spoločnosť ukázať nástupcu pre výročný iPhone X, ktorý dostane aj väčšieho súrodenca s prívlastkom „Plus“. Táto dvojica modelom bude zastávať priečky s tými najvyššími cenovkami, no Apple myslí aj na menej náročných zákazníkov.

Apple odlíši dostupný model od prémiových kúskov

Premiéra by tak mala odhaliť aj lacnejší iPhone s LCD displejom. Ten bude disponovať obdobným dizajnom ako iPhone 8, no dostane nižšiu cenu. Analytik spoločnosti Rosenblatt, Jun Zhang, začiatkom tohto mesiaca prezradil, že Apple môže túto dostupnú novinku odlíšiť od prémiových modelov práve novými farebnými prevedeniami. Tento rok tak zrejme uvidíme lacnejší iPhone v novej modrej, žltej a ružovej farbe. Spoločnosť sa týmto rozhodnutím odpúta od doteraz zaužívaných farebných verzií, ktoré ponúkala po dlhé roky.

Nenechaj si ujsť
Apple môže v novom iOS 12 sprístupniť doteraz striktne uzamknutú funkciu

Pestrý výber farebných prevedení mohli zákazníci tejto spoločnosti vidieť naposledy pri hudobných prehrávačoch iPod Nano. Ten svojho času dostal širokú škálu tých najrôznejších farieb, aj keď nemal prémiovú hliníkovú konštrukciu. Ak teda Apple bude skutočne chcieť odlíšiť dizajn lacnejšieho modelu o tých prémiovejších, pravdepodobne sa uňho nedočkáme až tak kvalitného spracovania. iPhone s LCD displejom by však mal dostať prémiovú konštrukciu so sklenenou zadnou stenou pre bezdrôtové nabíjanie. Vzhľadom sa teda bude snažiť presvedčiť zákazníkov o svojich kvalitách, no na drahších súrodencov sa zrejme doťahovať nebude.

Dizajnéri v Apple mali pred časom obdobný „úlet“, keď predstavili lacný iPhone 5C s plastovou konštrukciou. Toto odvážne rozhodnutie sa však s nadšením príliš nestretlo. Rovnakú chybu by tak spoločnosť už v dobe hliníkových a sklenených konštrukcii rozhodne neurobila. Lacnejší iPhone by tak mal podľa všetkého vyzerať podobne ako iPhone 8, no líšiť sa bude novými farbami, ktoré portál PhoneArena spracoval aj v renderoch. O úspechu takéhoto kúsku ale nakoniec rozhodnú len samotní zákazníci. Tým sa však už dlhoročný dizajn s domovským tlačidlom a hrubými rámikmi nemusí pozdávať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom