Len prednedávnom sme informovali o nových aktualitách, ktoré hovorili o príchode bezkontaktných platieb prostredníctvom Apple Pay aj k nám na Slovensko. Netrvalo dlho a služba sa postupne začala rozbiehať, aj keď neoficiálne. Používatelia a zákazníci jednej z prvých slovenských bánk už môžu do Apple Pay pridať svoju bankomatovú kartu a údajne ňou aj platiť.

Aktualizácia 14:08

Žiaľ, dlho sme sa netešili a po pár hodinách, kedy pridávanie kariet fungovalo, sa situácia mení a už sme opätovne kartu Slovenskej Sporiteľni nedokázali do Apple Pay vložiť. Neostáva nám pravdepodobne nič iné, ako len čakať na oficálne spustenie zo strany bánk. Situáciu budeme priebežne monitorovať.

Pôvodný článok

Po tom, čo Apple Pay prišlo oficiálne na český trh vo februári tohto roka, mnohí dúfali, že sa tak čoskoro stane aj u nás. Nanešťastie si Slováci museli počkať niekoľko ďalších mesiacov, pokým sa neobjavili nové informácie o definitívnom príchode služby do slovenských bánk.

Apple Pay na Slovensku ešte pred oficiálnym spustením

Spustenie Apple Pay na Slovensku ohlasovalo doteraz mnoho známych bankových domov, vrátane Slovenskej sporiteľne, ktorá má údajne túto novinku priniesť zákazníkom už do konca júna. Teraz sa však rozbehli diskusie o skoršom príchode Apple Pay a prví zákazníci tejto banky už úspešne pridali do služby svoje karty po tom, čo si zmenili región iPhonu na Česko. Túto možnosť sme si vyskúšali aj my v redakcii a môžeme potvrdiť, že skutočne funguje.

Nenechaj si ujsť
Veľký prehľad: Ktoré banky plánujú zaviesť Apple Pay na Slovensku?

Okrem bankomatovej karty Slovenskej sporiteľne funguje aj služba Revolut, kde stačí zmeniť adresu v aplikácii na krajinu, kde Apple Pay už funguje a automaticky sa karta pridá aj do Apple Pay. Niektorí dokonca mohli pomocou Apple Pay už aj zaplatiť. Zatiaľ však nie sú tieto bezkontaktné platby na Slovensku oficiálne spustené a ostáva tak len čakať na vyjadrenia bánk. Situácia je „na spadnutie“, no kvôli informačnému embargu zo strany Apple nie sú banky oprávnené o službe vopred informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom