Bezkontaktné platby za tovar či služby sa stali vo svete veľmi obľúbené a výnimkou nie je ani Slovensko. Kým služba Google Pay už u nás nejaký ten piatok funguje, fanúšikovia Apple si musia na príchod Apple Pay ešte chvíľu počkať. Pozreli sme sa na banky, s ktorými môžeme pri zavedení tejto služby na Slovensku počítať.

Čoraz viac Slovákov využíva na platenie svoj smartfón, pričom klasické platobné karty či hotovosť nechávajú doma. Platba mobilom je rýchla, bezpečná a kedže ho máme po ruke takmer vždy, je aj veľmi jednoduchá. O možnom termíne spustenia Apple Pay u nás sa toho už popísalo veľa, pričom v mnohých prípadoch išlo len o hádanie.

Prvou bankou, ktorá oznámila zavedenie Apple Pay na Slovensku, sa stala, ako sme ťa informovali v našom článku, Slovenská sporiteľňa, za ktorou nasledovala online banka N26. Slovenská sporiteľňa dala o sebe vedieť ešte ďalším vyjadrením, že okrem Apple Pay zavedie aj platby hodinkami Fitbit a Garmin.

V takzvanej prvej vlne sa majú objaviť podľa zistení portálu Živé.sk Poštová banka, 365.bank, a J&T banka. Unicredit bank sa vyjadrila, že sa o službu zaujíma, no neuviedla, kedy konkrétne plánuje túto službu spustiť pre svojich klientov. MBank nepriamo potvrdil podporu Apple Pay hneď medzi prvými aj vo vyjadrení pre nás. Viac sme sa tejto banka venovali v samostatnom článku.

Raiffeisen bank a Fio banka oznámili prostredníctvom svojich hovorcov pre portál podnikatel.cz, že plánujú spustenie pre Českú republiku v 3. štvrťroku, takže môžeme predpokladať, že túto službu vypustia pre obe krajiny súčasne. ČSOB bude na základe informácií portálu nearfield.cz pre český trh spúšťať túto službu až v 4. štvrťroku a je preto pravdepodobné, že v tomto období sa dočkajú Apple Pay aj slovenskí klienti tejto banky.

OTP banka taktiež podľa zisten Živé.sk zavedenie služby počas roka plánuje, no nie je ešte známe, kedy presne. Jedna z najväčších na Slovensku pôsobiacich bánk, VÚB, zatiaľ zavedenie tejto služby zvažuje, no bolo by určite prekvapením, keby Apple Pay pre svojich klientov odignorovala.

Pred pár dňami oznámila zavedenie Apple Pay aj Tatra Banka, ktorá je považovaná za lídra v online bankovníctve na Slovensku. S Tatra Bankou sa počíta taktiež ešte v prvej vlne. Celkovo sa súboj na bánk o zavedenie Apple Pay veľmi pekne rozbieha a bude z toho rozhodne ťažiť len koncový zákazník. Túto horúcu tému budeme samozrejme aj naďalej pravidelne monitorovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom