Dnes bol pre Čechov šťastný deň. Konečne sa totiž dočkali spustenia služby Android Pay, ktorá im umožní platiť smartfónmi bezkontaktne ešte jednoduchšie. 

Je oficiálne potvrdené, že už čoskoro príde aj na Slovensko. V neistote ale zatiaľ ostali používatelia iPhonov, keďže tí sú odkázaní na Apple Pay. A to zatiaľ v Česku, rovnako ako na Slovensku, nie je dostupné. Jeden z čitateľov webu Letem světem Applem sa rozhodol kontaktovať a dožadovať sa odpovede jedného z najpovolanejších – CEO spoločnosti – Tima Cooka.

Kedy teda príde?

apple pay
Zobraziť celú galériu (1)
Letem Světem Applem

Nenechaj si ujsť
Android Pay prichádza oficiálne do Česka. Bude k dispozícii v dohľadnej dobe aj na Slovensku?

Čitateľ v e-maili spomenul, že dnes bola v Česku spustená služba Android Pay a chcel by platiť aj on svojim iPhonom X. CEO Applu mu prekvapivo odpovedal a prezradil, že Apple Pay príde do Česka „veľmi skoro.“ Či už ale za odpoveďou skutočne stojí samotný Tim Cook, alebo len poverená osoba, nie je známe.

Prichádza pravá doba NFC platieb?

Vyzerá to teda tak, že v Česku a na Slovensku už čoskoro vo veľkom začne doba NFC platieb. Momentálne si ich môžu vychutnávať iba používatelia Android smartfónov, no aj to iba v niektorých bankách. Pokiaľ by teda rozširovanie služieb na bezkontaktné platby stále pokračovalo, už čoskoro by aj na Slovensko a Česko prišla pravá doba NFC platieb. Vidieť niekoho platiť v obchode smartfónom tak už určite nebude raritou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú