Príchod najnovších iPhonov na trh sprevádzali nepríjemné problémy, ktorými používatelia rozhodne neboli nadšení. Chybu s nabíjaním iPhonu XS a XS Max už výrobca krátko po jej odhalení napravil v novej aktualizácii. V ďalšom update s označením iOS 12.1 Apple opraví aj chybu, ktorá pri selfie fotografiách spôsobovala agresívnu úpravu pleti používateľov.

Premiéry nových smartfónov sa vždy nesú vo veľkom štýle a výrobcovia stále lákajú na vylepšenia, ktoré robia nové modely ešte dokonalejšími. Napriek očakávaniam používateľov tomu tak nemusí byť vždy a mnohé novinky po spustení predaja odhalia svoje nedostatky. Rovnaká situácia nastala pri iPhone XS a XS Max, ktoré postihlo hneď niekoľko chýb. Jednou z nich, ktorá vážne kazí inak skvelý používateľský zážitok, je ešte stále silná úprava tváre pri selfíčkach.

Apple skoncuje s príliš vyhladenými selfie fotografiami

Túto kauzu prezývanú tiež ako „beautygate“ odhalili viacerí majitelia týchto noviniek, ktorí ich dostali ihneď po príchode na trh. Za krátku chvíľu sa tieto negatívne správy rozšírili do sveta a nevšimnúť si ich nemohol ani známy youtuber z kanálu Unbox Therapy. Jeho video detailne popisuje vplyv tejto silnej úpravy výsledných selfie fotografií. Nečakaný problém však už pozná svoju príčinu, ktorú prezradil samotný Apple.

Nenechaj si ujsť
Filmár porovnal iPhone Xs s profesionálnou kamerou za tisícky eur. Výsledok je ohromujúci

Podľa vyjadrení spoločnosti pre portál The Verge je na vine nová funkcia „Smart HDR“, ktorá pri fotografovaní selfie volila nesprávnu dĺžku uzávierky. Vo výsledku tak mali byť vplyvom tejto chyby fotky mierne rozmazané, čo spôsobilo neprirodzenú podobu pleti. Aj keď má byť podľa spoločnosti práve tento dôvod tým pravým vysvetlením, agresívnu úpravu tváre neovplyvnilo ani vypnutie spomínanej funkcie. Možnou príčinou by mohol byť režim skrášlenia, ktorý nájdeme v mnohých iných smartfónoch, no v nových iPhonoch po takejto možnosti niet ani stopy.

Zobraziť celú galériu (1)
Unbox Therapy/YouTube

V prípade redukcie šumu fotografií by bol zasa problém limitovaný na prostredie s nedostatkom svetla. Úprava pleti však prebiehala v každom prípade. Apple sa ale rozhodol, že používateľom vyhovie a tento nežiadúci efekt odstráni v pripravovanej aktualizácii iOS 12.1. „Smart HDR“ je ešte čerstvou funkciou, na ktorej musí spoločnosť chvíľu zapracovať, aby ju dotiahla do bezchybného stavu. Všetko tak môže zmeniť už najbližší update, ktorý by sa na iPhony mohol dostať o pár týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom