Keď Apple predstavoval všetky novinky tohtoročných iPhonov, nemohol samozrejme obísť ani vylepšenia ich fotovýbavy. Duálny fotoaparát na zadnej sklenej stene týchto noviniek ukázal svoje kvality aj v renomovaných testoch. Aj keď je kráľom DxOMark stále Huawei P20 Pro, nový iPhone Xs ukázal svoju špičkovú kameru v tomto porovnaní, z ktorého vzišli dychberúce zábery.

Premiéra nových iPhonov prebehla už takmer pred mesiacom, no tie stále ukazujú svoje vylepšenia, ktoré im Apple vnukol. Nie je to len výkonnejší hardvér, ktorý svojou výpočtovou silou dominuje v benchmarkových testoch, ale tiež dvojica fotoaparátov s ešte kvalitnejšími snímačmi. Apple upravil duálny fotoaparát zadnej steny tak, aby poskytol čo najlepšie zábery.

Fotoaparát iPhonu Xs sa vyrovná aj profesionálnej filmárskej kamere

Po prvých reálnych testoch sa ukázalo, že fotografie a videá zaznamenané novým iPhonom Xs a Xs Max sú skutočne jedne z najlepších, aj keď v teste DxOMark tieto novinky zaostávajú za „triple“ fotoaparátom Huawei P20 Pro. To však nemení nič na fakte, že si používateľ vychutná dva 12 MPx fotoaparáty do sýtosti, a to nielen pri fotení, ale aj natáčaní videa v maximálnej 4K kvalite pri 60 fps.

Nenechaj si ujsť
iPhone Xs a Xs Max sa svojím impozantným výkonom približujú desktopovým počítačom

Táto dvojica objektívov tak ponúka naozaj kvalitné zábery, no teraz si svoje schopnosti zmerala s omnoho drahšou kamerou určenou pre filmárov. Do tohto porovnania sa pustil Ed Gregory z youtube kanálu Photos In Color, ktorý na porovnanie využil profesionálnu kameru Canon C200 spojenú s objektívom Sigma Art 18-35/1.8. Ten mal poskytnúť približne rovnakú ohniskovú vzdialenosť ako má nový iPhone Xs. Tieto dve zariadenia z úplne odlišnej ligy tak porovnali svoje schopnosti pri natáčaní videa.

A výsledok? Nuž, všade sa stále hovorí o zlepšovaní kvality fotoaparátov v smartfónoch a iPhone Xs je dostatočným dôkazom, kam sa až tento vývoj dostal. Na priloženom videu môžeš vidieť dva rôzne zábery z oboch kamier, ktorých identita nie je spočiatku známa. Záver však môže prekvapiť a video, o ktorom si si myslel, že pochádza z iPhonu Xs, vôbec nemusí byť natočené jeho duálnym fotoaparátom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom