Dnes už vzhľad aj špecifikácie iPhonu X verne poznáme a už čoskoro sa dostane do rúk prvým zákazníkom. Teraz sa ale na chvíľu vráťme do minulosti a zaspomínajme si, čo sa ohľadom iPhonu X povrávalo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ešte v dobe, keď výročný iPhone každý nazýval ako iPhone 8, sa dlho špekulovalo o umiestnení snímača odtlačkov prstov. Spočiatku si verejnosť myslela, že Apple usilovne pracuje na tom, aby sa mu ako prvému podarilo dostať snímač pod displej. Plán B pritom mal byť taký, že snímač bude na zadnej strane – ako na mnohých iných smartfónoch. Nakoniec ale vysvitlo, že sa všetci mýlili.

Snímač odtlačkov ani nebol v pláne

S prekvapivou informáciou ale prišiel v rozhovore senior viceprezident Dan Riccio. Tvrdenie, že Apple sa o implementáciu snímača pod displej pokúšal, úplne vyvrátil. Namiesto toho tvrdí, že akonáhle inžinieri prišli na to, aké je FaceID dobré, o snímači odtlačkov úplne prestali uvažovať. A spravili dobre. Predsa len určite je lepšie vyvinúť FaceID k dokonalosti ako na poslednú chvíľu prejsť na iné riešenie.

Nenechaj si ujsť
Z podchodu spravili falošný Apple Store. Desiatky ľudí pred ním čakali na nový iPhone X

iphone x

Spoľahlivosť 3D rozpoznávania tváre potvrdzujú aj prvé recenzie. Odomykanie je naozaj rýchle, spoľahlivé a nedá sa oklamať fotkou či podobnou tvárou. Dávaš FaceID zelenú, alebo by si bol radšej, keby Apple uprednostnil staré známe TouchID?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.