Dnes už vzhľad aj špecifikácie iPhonu X verne poznáme a už čoskoro sa dostane do rúk prvým zákazníkom. Teraz sa ale na chvíľu vráťme do minulosti a zaspomínajme si, čo sa ohľadom iPhonu X povrávalo.

Ešte v dobe, keď výročný iPhone každý nazýval ako iPhone 8, sa dlho špekulovalo o umiestnení snímača odtlačkov prstov. Spočiatku si verejnosť myslela, že Apple usilovne pracuje na tom, aby sa mu ako prvému podarilo dostať snímač pod displej. Plán B pritom mal byť taký, že snímač bude na zadnej strane – ako na mnohých iných smartfónoch. Nakoniec ale vysvitlo, že sa všetci mýlili.

Snímač odtlačkov ani nebol v pláne

S prekvapivou informáciou ale prišiel v rozhovore senior viceprezident Dan Riccio. Tvrdenie, že Apple sa o implementáciu snímača pod displej pokúšal, úplne vyvrátil. Namiesto toho tvrdí, že akonáhle inžinieri prišli na to, aké je FaceID dobré, o snímači odtlačkov úplne prestali uvažovať. A spravili dobre. Predsa len určite je lepšie vyvinúť FaceID k dokonalosti ako na poslednú chvíľu prejsť na iné riešenie.

Nenechaj si ujsť
Z podchodu spravili falošný Apple Store. Desiatky ľudí pred ním čakali na nový iPhone X

iphone x
Zobraziť celú galériu (0)
Twitter / Market Insider

Spoľahlivosť 3D rozpoznávania tváre potvrdzujú aj prvé recenzie. Odomykanie je naozaj rýchle, spoľahlivé a nedá sa oklamať fotkou či podobnou tvárou. Dávaš FaceID zelenú, alebo by si bol radšej, keby Apple uprednostnil staré známe TouchID?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom