Apple pred pár dňami ohlásil investorom svoje výsledky za posledný kvartál, počas ktorého sa mu podarilo vykázať ešte vyšší výnos ako pred rokom. Zároveň sa však objavili nové informácie o tom, že spoločnosť môže zmeniť spôsob, akým doteraz predávala svoje smartfóny. Tim Cook nezavrhol možnosť, že sa iPhony môžu stať súčasťou predplatného pri službách ako iCloud a Apple TV+ za jeden mesačný poplatok, informuje CNBC.

Mnohí zákazníci Apple môžu už dlhší čas pozorovať, akým smerom sa tento gigant vyberá. Postupne sa čoraz viac uchyľuje k službám, ktoré mu každoročne prinášajú vysoké zisky. Aj tento rok sme sa dočkali ďalších noviniek.

Spoločnosť totiž predstavila vlastnú službu Apple Arcade s herným obsahom a Apple TV+, ktoré je od 1. novembra dostupné aj na Slovensku. Popritom ponúka aj viacero iných služieb za predplatné, no vedel by si si predstaviť, že medzi nimi nájdeme aj iPhony?

iPhony sa môžu stať súčasťou mesačného predplatného

Práve takúto možnosť podporili slová Tima Cooka počas posledného ohlásenia kvartálnych výsledkov. Po otázke analytika totiž CEO Apple potvrdil, že podobný systém funguje už dnes. Mnohí zákazníci si totiž kupujú nové iPhony na splátky. Predsa len, vysokú cenu iPhonov, ktorá pri prémiových modeloch začína u nás tento rok na 1 169 €, si môže dovoliť zaplatiť v celku iba málokto. Kvôli vyšším cenám sa tak predĺžila doba, kedy verní zákazníci Apple vymieňajú svoje staršie modely za nové.

Zobraziť celú galériu (0)
YouTube / Jonathan Morrison

Nenechaj si ujsť
Toto by mohol byť úplne nový typ zariadenia od Apple. Bude konkurovať známej značke Tile

Tento proces aktuálne trvá podľa 9to5Mac 3-4 roky. Tim Cook síce nový program „Apple Prime“ nepredstavil, no myšlienka predplatného za iPhone s Apple TV+ a iCloud preňho zdá sa nie je celkom nová.

Spoločnosť často predstavuje v priebehu rokov menšie programy a služby, aby pripravila cestu pre väčšiu novinku a jednou takou sa raz môže stať predplatné za nové iPhony. Taktiež zákazníkom ponúka možnosť výmenného programu, pri ktorom ich za vrátenie staršieho modelu vyjde kúpa nového o čosi výhodnejšie.

Po novom však Apple umožní majiteľom karty Apple Card kúpiť si nový iPhone na splátky s 0 % úrokom, pričom zároveň dostanú 3 % z ceny späť.

Týmto spôsobom dostanú zákazníci ďalšiu možnosť ako si kúpiť nový model a flexibilne si prispôsobiť splátky cez Apple Wallet. S programom predplatného by však mohol Apple prilákať ešte viac ľudí, ktorí by ho splácali mesačne ako služby spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP