Pondelkové predstavenie iOS 13.2 prinieslo obvyklý zoznam nových funkcií, pričom najväčšie zmeny sa týkajú hlavne fotoaparátu a hlasového asistenta Siri. Obsahuje však aj informácie o zariadeniach, ktoré Apple ešte neuviedlo. Patria medzi ne aj AirTags – sledovacie zariadenia, ktoré môžu byť vážnou konkurenciou napríklad pre populárne sledovače od spoločnosti Tile, píše slashgear.com

Pred pár mesiacmi sa objavili informácie o Bluetooth sledovači. Nebolo to nič konkrétne, keďže názov či iné detaily vtedy neboli známe. Vedelo sa len, že by mal mať tvar kruhu namiesto štvorca a bude prepojený so službou Find My.

Screenshot/YouTube

Apple v blízkej budúcnosti pravdepoobne prinesie sledovacie zariadenia s názvom AirTags, píše portál 9to5Mac. V iOS 13.2 vývojári a odborníci spolupracujúci s portálom Macrumors objavili rozhranie, ktoré má pravdepodobne slúžiť na jednoduché pripojenie AirTagu k iPhonu. Po pripojení by sa mali dať nastaviť napríklad názov či prípadne ikony pre jednotlivé predmety. Po umiestnení na peňaženku, kľúče alebo čokoľvek iné sa bude dať stratená vec použitím aplikácie Find My veľmi jednoducho nájsť.

Screenshot/YouTube

Podľa snímok nájdených v ‌iOS 13‌.2 budú AirTags malé, okrúhle biele štítky s logom Apple na prednej strane. Pravdepodobne sa budú dať prilepiť priamo na predmet, prípadne krúžkom zavesiť na kľúče. Okrem iného sa v nich bude dať meniť batéria, usudzuje 9to5mac.com na základe videa s názvom „BatterySwap“.

Stále nie je jasné, kedy Apple plánuje AirTags predstaviť. Zrejme si však nepočkáme dlho, názov produktu v najnovšej verzii iOS naznačuje, že uvedenie na trh sa môže konať už tento týždeň.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP