Streamovacie služby dostávajú nového konkurenta. Apple dnes oficiálne sprístupnil sledovanie seriálov a filmov vo svojej službe, ktorú si môžu používatelia jeho zariadení vyskúšať aj na 1 rok zdarma. Služba Apple TV+ je od dnešného rána dostupná aj na Slovensku a divákov poteší nielen vlastným obsahom s hviezdnym obsadením, ale aj slovenskými titulkami.

Počet dostupných streamovacích služieb sa v dnešný deň rozrástol o novinku z dielne Apple, ktorý ju spustil vo vyše 100 krajinách po celom svete. To, že ide o nováčika v tomto odvetví, dokazuje aj menšie množstvo obsahu, ktoré aktuálne zahŕňa len niekoľko seriálov a film Slonia kráľovná.

Slovenské titulky a vysoké 4K rozlíšenie

Služba je však dostupná aj v slovenskej lokalizácii a divákom ponúka pri sledovaní takmer všetkých titulov slovenské titulky. Jediným seriálom bez titulkov je Helpsters. Apple ponúka na výber titulky v niekoľkých desiatkach ďalších jazykov, pričom dabing je dostupný v angličtine, francúzštine, japončine, nemčine, portugalčine, španielčine a taliančine.

Všetok sledovaný obsah je dostupný vo vysokom 4K rozlíšení a služba podporuje aj Dolby Vision, Dolby Atmos, ale ponúka aj titulky pre nepočujúcich a audiopopisy. Hoci sa spočiatku hovorilo o štarte s prvými 3 epizódami pri každom seriáli, Apple v niektorých prípadoch sprístupnil celé série. Každý diel seriálu alebo film je taktiež možné stiahnuť priamo do zariadenia a sledovať neskôr offline.

Zoznam seriálov, u ktorých je aktuálne dostupná celá séria:

  • Dickinson
  • Helpsters
  • Duch kníh
  • Snoopy vo vesmíre

Prvé 3 epizódy sú dostupné iba v seriáli See, The Morning Show a For All Mankind. Okrem týchto titulov plánuje Apple svoju zatiaľ malú zbierku rozšíriť o ďalšie. Medzi očakávaným obsahom nájdeme drámu Nič viac než pravda, Knižný klub Oprah, Hala a Servant.

Lacná novinka na rok zadarmo

Pripomeňme len, že predplatné za službu Apple TV+ činí 4,99 € mesačne, no používatelia zariadení spoločnosti majú v niektorých prípadoch 1 rok predplatné zadarmo. Jedná sa pritom o rodinný balík predplatného, ktorý môžu využiť 6 členovia rodiny. Spočiatku sa hovorilo, že ročné bezplatné sledovanie služby bude vyhradené pre nové zariadenia, v ktorých bude predplatné aktivované do 3 mesiacov od kúpy.

Nám sa podarilo získať túto výhodu aj na rok starom iPhone. Apple tak zrejme láka na svoju novú službu širšie spektrum zákazníkov. Tí však po predčasnom zrušení bezplatnej ponuky už nebudú môcť túto možnosť využiť a pri ďalšej aktivácii zaplatia mesačný poplatok. Apple avizuje aj 7-dňovú skúšobnú dobu pre všetkých.

Službu Apple TV+ tak oddnes môžu využiť všetci používatelia zariadení Apple, okrem Apple Watch, a onedlho zavíta aj do televízorov Samsung, LG, Sony, ale aj ďalších konkurenčných produktov. Aktuálne ju môžu diváci využiť aj prostredníctvom webových prehliadačov.

Apple TV+ láka cenou, HBO Go dabingom a Netflix množstvom obsahu

Ostrieľané streamovacie služby ako Netflix a HBO Go ponúkajú omnoho viac titulov, no Apple TV+ jednoznačne víťazí v prípade ponúkanej kvality a ceny predplatného. HBO Go zas môže divákov lákať na veľké množstvo obsahu s českým dabingom a titulkami. Netflix rozšíril službu o českú lokalizáciu, pribudlo viacero originálnych českých filmov, no niektoré sú paradoxne dostupné v anglickej lokalizácii služby. Porovnanie týchto troch streamovacích služieb nájdeš aj v priloženej tabuľke.

[supsystic-tables id=134]

 

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP