Fanúšikovia Apple sa už nového inteligentného reproduktora HomePod nevedeli dočkať dlhé mesiace, až sa táto novinka napokon dostala na trh. Mnohí boli očarení jeho uhladeným a elegantným dizajnom, ktorý skrýva mnoho skvelých funkcií. Apple si pre majiteľov nového reproduktora HomePod pripravil nepríjemné prekvapenie, z ktorého si teraz uťahuje celý internet. 

Len včera sme informovali o prvom probléme, ktorý spôsobuje silikónový podstavec inteligentného reproduktora Apple HomePod. Táto novinka totiž po sebe zanecháva na drevenom nábytku biele škvrny, ktoré majú byť dôsledkom kmitania pri prehrávaní zvuku. O tomto probléme vie už aj samotná spoločnosť, ktorá k nemu vydala tiež oficiálne prehlásenie, ale aj internet, ktorý si z neho začal poriadne uťahovať.

HomePod ponúka viac ako sme si mysleli

Vo svojom stanovisku sa Apple vyjadruje, že obdobné stopy po reproduktoroch so silikónovým tlmiacim podstavcom vôbec nie sú nezvyčajným javom. Majú byť totiž výsledkom kmitavého pohybu, ktorým po sebe silikón nechá stopy na nábytku. Tieto kruhovité škvrny by vraj mali z dreveného povrchu „odpadnúť“ po niekoľkých dňoch, alebo ich môžu majitelia HomePodu utrieť handričkou.

Pokiaľ problém pretrváva, odporúčame vyčistiť povrch nábytku podľa odporúčaní výrobcu, alebo premiestniť HomePod na iný, než drevený povrch.“ – prehlásil ďalej Apple vo svojom oficiálnom vyjadrení.

Nenechaj si ujsť
Cena za opravu Apple HomePod je poriadne mastná. Kúpil by si si za ňu slušný smartfón

Nasrdení majitelia drahého HomePodu tak môžu tieto škvrny odstrániť jedine prostriedkom na báze oleja, alebo si počkať, kým po niekoľkých dňoch samé „odpadnú“. Ošetrovanie dreveného nábytku je viac-menej základnou povinnosťou, no táto nečakaná vlastnosť nového inteligentného reproduktora od Apple rozhodne nepríjemne prekvapila mnohých používateľov. Netrvalo to vôbec dlho a internet túto kauzu zobral do vlastných rúk. Na sociálnej sieti Twitter sa totiž behom chvíle začali šíriť posmešné príspevky, v ktorých hrá hlavnú úlohu práve HomePod.

Novej kauzy sa už chytil internet

Aj keď biele škvrny po silikónovej základni by nemali poškodiť meno spoločnosti, internet sa na týchto príspevkoch bude ešte nejakú chvíľu poriadne baviť. Z kruhových odtlačkov si tak používatelia dokázali spraviť olympijské kruhy, no do kauzy sa zapojil aj známy výrobca dizajnových fólií, Dbrand. Tie najlepšie tweety sa stali hitmi Twitteru a teraz sa na účet Apple môžeme pobaviť aj my.

Spomedzi všetkých vtipných príspevkov by však najväčšiu radosť mali naše babičky práve z toho, kde je nový HomePod položený na háčkovanom prestieraní. Aj týmito spôsobmi by sa dal vyriešiť problém s bielymi škvrnami na drevenom nábytku. Pre súčasných používateľov bude ale možno lepším spôsobom premiestniť veľkú hovoriacu Siri na iný povrch, kde po sebe stopy už nezanechá. Takéto problémy pri kúpe zariadenia ale asi nečakali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom