Pred tromi dňami sa začal predávať prvý domáci asistent spoločnosti Apple – HomePod. O jeho vlastnostiach a výbave sme ťa informovali v tomto článku. Teraz spoločnosť zverejnila aj cenu za jeho opravu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Domáci asistenti sú čoraz viac v obľube, a preto niet divu, že svoje zastúpenie v tomto segmente chcú mať aj veľké spoločnosti. Už dlhšie sú na trhu produkty od Amazonu či Googlu a teraz sa k nim pripojila aj kalifornská spoločnosť Apple.

Cena takmer nového zariadenia

Ak žiješ v Spojenom kráľovstve, Austrálií, prípadne USA a plánuješ si tohto domáceho asistenta zakúpiť, mal by si zbystriť pozornosť. Ak sa ti totiž HomePod pokazí a na chybu sa nebude vzťahovať záručná oprava, priprav si na pekných pár stoviek eur. Tá dosahuje až 80 % z obstarávacej ceny. Cena za HomePod je 285 € v USA, 360 € v Spojenom kráľovstve a 320 € v prípade Austrálie.

Jednou z možnosti, ako sa tejto vysokej čiastke vyhnúť, je zaplatiť si službu Apple Care+, a to do 60 dní od zakúpenia produktu. Vďaka tomu sa cena za opravu výrazne zníži. V rámci služby máš k dispozícií až dva prípady náhodného poškodenia. V tabuľke nižšie si môžeš pozrieť porovnanie poplatkov za opravu v prípade zakúpenia služby a bez nej.

Cena s AppleCare+ Cena bez AppleCare+
USA 32 + 32 €* 227 €
Spojené kráľovstvo 38 + 38 € 302 €
Austrália 36 +36 € 255 €

* cena za službu + za každú opravu

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak