Inteligentný domáci asistent a reproduktor v jednom, Apple HomePod, sa predáva ešte len pár dní, no už sa zaznamenali prvé problémy.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Pred pár dňami sa začal predávať inteligentný domáci asistent spoločnosti Apple. Krátko na to zverejnila spoločnosť poplatky, ktoré sú spojené s opravovou HomePodu, ak sa závada nevzťahuje na záručnú opravu. Tá bola mimoriadne prestrelená a dosahovala výšku takmer nového zariadenia.

Prvé problémy len pár dní od spustenia predaja

Niektorí majitelia sa začali sťažovať, že ich HomePod zanecháva na drevenom podklade bielu stopu. Spôsobuje to silikónová vrstva na spodnej strane. Pri prehrávaní hudby sa vibrácie šíria po celom reproduktore, čím ním hýbu, a tak vzniká tento problém. Apple odporúča, aby sa tieto ‚‚kruhy’’ stierali vlhkou handričkou, prípadne našli reproduktoru iné miesto.

Ďalej sa spoločnosť vyjadrila, že by sa tieto kruhy mali po pár dňoch automaticky stratiť. Ak sa tak nestane, odporúča pozrieť manuál k danému kusu nábytku a použiť čistiaci proces odporúčaný výrobcom. Tento problém tak ‚‚podkopáva nohy’’ samotnej spoločnosti, nakoľko asi nikto z nás netúži neustále čitiť miesto pod reproduktorom.

Nenechaj si ujsť!
Cena za opravu Apple HomePod je poriadne mastná. Kúpil by si si za ňu slušný smartfón

Výrazne tiež obmedzuje možnosti jeho uloženia. A nakoľko reproduktor vyžaduje, aby stál na tvrdom povrchu, nevyrieši to ani žiadna podložka. Tento prípad sa má diať len pri dreve a pri iných povrchoch nebol zaznamenaný žiadny problém.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak