banner-mi-mixPri spomenutí flexibilných OLED displejov sa nám medzi prvými vybavia výrobcovia Samsung a LG. Samsung má momentálne blízko k monopolu vo výrobe OLED displejov, no o rok sa má situácia značne zmeniť a konkurovať bude LG.

Podľa informácií, Google, Apple a Microsoft mali uzavrieť partnerstvo so spoločnosťou LG a masovo by pre nich malo vyrábať OLED displeje. Apple na zozname nie je žiadnym prekvapením, keďže sa povráva o predstavení iPhonu 8 s OLED displejom už budúci rok. Google má vraj záujem o OLED displeje pre budúce Pixely a Microsoft pre svoje Surface zariadenia. LG by tým pádom malo troch významných zákazníkov a svoju príležitosť preraziť v roku 2018.

LG G Flex 2 H955 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Lenovo prototyp-4

zdroj fotografie: AndroidAuthority

TIP: Zahnuté displeje pre smartfóny Xiaomi bude dodávať spoločnosť LG

Dôležitou poznámkou je tiež to, že tieto flexibilné displeje sú určené na použitie v sklápacích zariadeniach s mechanizmom, ktorý udržuje obrazovku natiahnutú cez vonkajší povrch. Samsung podobné panely tiež vyvíjal a podarilo sa mu vyvinúť také panely, ktoré bolo možné ohnúť niekoľkokrát bez ich poškodenia. Prvýkrát však počujeme, že o výrobu takýchto displejov sa zaujíma aj LG. V budúcnosti sa teda budeme stretávať so smartfónmi s nezvyčajnými tvarmi čoraz viac.

Články s označením „Tech News“ v nadpise ponúkajú prehľad o technologických novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí od najväčších svetových gigantov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP