banner-mi5-proMinulý rok priniesla spoločnosť Samsung na mobilný trh zariadenie, ktoré lákalo zákazníkov zaoblenými bokmi displeja. Týmto zariadením bol smartfón Samsung Galaxy S6 Edge, ktorý sa stretol s veľkou obľubou širokej verejnosti. Zrejme vďaka nemalému úspechu tohto zariadenia, uvažuje veľké množstvo čínskych výrobcov o implementovaní zaobleného displeja do jedného zo svojich pripravovaných noviniek.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Tento rok sme už mohli byť svedkami predstavenia smartfónu, ktorý ponúka zaoblený displej. Reč je o vlajkovej lodi spoločnosti Vivo, Vivo Xplay 5. To však na tento rok nie je ani z ďaleka všetko a správy naznačujú, že by sme sa mali dočkať ďalších zariadení s technológiou zaobleného displeja. Už dlhšiu dobu je známe, že spoločnosti Meizu a Huawei plánujú vydať smartfóny s touto technológiou. Teraz sa však vynorili ďalšie informácie o zaoblenom smartfóne od spoločnosti Xiaomi. Posledných pár mesiacov sa internetom šírili špekulácie ohľadne použitia zaoblených displejov v zariadení od tohto čínskeho giganta. Tie vďaka najnovším únikom nadobúdajú dôveryhodný charakter a je takmer isté, že sa v dohľadnej dobe dočkáme zaobleného zariadenia s logom Xiaomi. Zobrazovacie panely by mali byť dodávané spoločnosťou LG, ktorá len nedávno vstúpila na trh so zaoblenými displejmi po oboch stranách. V súčasnosti vládne tomuto špecifickému segmentu displejov spoločnosť Samsung, ktorý dodáva panely aj do spomínaného Vivo Xplay 5.

Xiaomi Mi5 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Xiaomi Mi Edge

Možný dizajn smartfónu od Xiaomi so zahnutým displejom

So vstupom spoločnosti LG na tento trh by sme sa mali dočkať zvýšenia konkurencie, ktorá môže priaznivo ovplyvniť cenu týchto panelov a ich následné použitie vo viacerých novinkách. Nové správy uvádzajú, že spoločnosť Xiaomi má v pláne predstaviť zaoblený smartfón na jar budúceho roka, kvôli obmedzenej výrobe OLED panelov od LG. Vzhľadom na použitý displej sa zároveň očakávajú aj high-end parametre pripravovaného zariadenia. Do hry sa tak dostáva stále nepredstavený procesor Snapdragon 823, ktorý by mohol spolupracovať so 6 GB RAM. Tieto špecifikácie sa však môžu značne mýliť a určite si musíme počkať na ďalšie úniky, ktoré so sebou snáď prinesú viac informácií.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom