Posledné mesiace nehrali Applu do kariet a kvôli nižším predajom, spolu s menším ziskom, musí spoločnosť urobiť zásadné zmeny, ktoré ju opäť posunú vpred. Jednou z možných stratégií je okrem zníženia cien smartfónov aj viac inovácií, ktorých sa majú dočkať už tohtoročné modely. Hoci je do premiéry nových iPhonov ďaleko, Apple ich už má testovať a podľa všetkého im pridal aj dlho žiadanú výbavu, s ktorou dobehne konkurenciu.

Už na jar minulého roka sa vo svete smartfónov rozbehol nový trend s trojitým hlavným fotoaparátom, ktorý ako prvý priniesol čínsky Huawei v modeli P20 Pro. Neskôr jeho stopy nasledovalo aj LG a ďalší. Čoskoro sa k nim však pridá aj Apple so svojimi novými iPhonmi. Dlhšiu dobu sa totiž špekuluje, že spoločnosť prinesie v tohtoročných modeloch „triple“ fotoaparát, no pribudnúť by mal aj dlho žiadaný USB-C port.

Bude rok 2019 pre Apple obdobím najväčších zmien?

Práve na tieto novinky sa odvoláva aj portál Bloomberg, ktorý informoval o tom, že tri objektívy by mali byť podľa všetkého súčasťou iPhonov už tento rok. Týmto krokom by sa Apple posunul vpred vo vývoji rozšírenej reality, ale aj pri kvalite fotografií. Mark Gurman z portálu Bloomberg odhaduje, že takáto novinka by sa mohla stať súčasťou nástupcu veľkého iPhonu XS Max, kde širokouhlý objektív pomôže pri fotografovaní záberov s väčším zorným poľom. Vďaka väčšiemu počtu pixelov však môže Apple využiť aj softvér, ktorý by opravil prípadne nedostatky na fotkách a vo videách.

Nenechaj si ujsť
Apple pracuje na dvoch nových zariadeniach. Jedno nedáva v dnešnej dobe žiadny zmysel

Známa funkcia Live Photos by sa pritom mohla predĺžiť z 3 sekúnd až na dvojnásobok. Veľa sa aktuálne hovorí o možnom dizajne pripravovaných iPhonov, ktoré by podľa doterajších konceptov mohli nadviazať na minuloročný iPad Pro a starší iPhone 5. Informácie z portálu Bloomberg však hovoria o minimálnych dizajnových zmenách a novinku by sme mali nájsť len v spodnej časti smartfónov. Tam by mal doterajší Lightning port nahradiť modernejší USB-C port, ktorého sme sa dočkali aj v najnovších tabletoch spoločnosti. Očakávanou novinkou bude tiež ešte výkonnejší procesor, ktorý dodá novým iPhonov viac výpočtovej sily.

Apple by však mal vylepšiť aj svoje biometrické zabezpečenie tvárou a Face ID sa stane ešte rýchlejšie a spoľahlivejšie. Tento rok sa tak pre kalifornského giganta a jeho smartfóny môže niesť v znamení veľkých zmien, ktoré majú byť odpoveďou na aktuálne zhoršenú situáciu v spoločnosti. Tej od minulého roka predchádzali slabšie predaje iPhonov, ktorých ceny boli opäť raz vyššie, no aj ďalšie problémy, kvôli ktorým Apple zaznamenal medziročnú stratu zisku až o 15 %. Všetko však môže zmeniť septembrové predstavenie nových modelov, ktoré by s dostatkom inovácií znova vylepšili predaje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom