Aj keď medzi používateľmi prevláda názor, že tablety si svojím najlepším obdobím prešli, stále je tu niekoľko výrobcov, ktorým sa takáto investícia vypláca a stále dokážu zarobiť aj v tomto segmente. 

Spoločnosť Apple napriek nepriaznivej situácii stále udržiava svoje iPady pri živote, čo však v jej prípade nie je až také prekvapujúce. Tieto tablety sú veľmi komplexnými nástrojmi, ku ktorým je možné dokúpiť množstvo príslušenstva a razom máš namiesto tabletu ľahký notebook s dotykovou obrazovkou, veľkým výkonom a dostatočnou výdržou batérie. Podľa správ by sa na trh mali dostať nové modely z nižších radov a predstavený má byť aj nový iPod.

Až päť nových zariadení

Ešte v minulom týždni prišla správa o tom, že spoločnosť Apple si zaregistrovala sedem nových iPadov. Programátorovi Stevenovi Troughton-Smith sa podarilo štyri z nich objaviť už v nadchádzajúcej aktualizácii iOS 12.2, pričom dva z nich boli len s podporou WiFi a dva aj s podporou mobilných sietí. Zrejme tak pôjde o dva nové tablety, ktoré budú dostupné v dvoch rôznych verziách.

S veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o iPad mini a iPad 9,7″. Ani jeden z nich však nedisponuje Face ID. V poradí piata generácia iPadu mini by mala prísť už v tomto roku, no očakáva sa, že v jeho útrobách bude tikať procesor Apple A9, ktorý bol predstavený ešte v roku 2015 a premiéru zažil v iPhone 6s.

Rovnako tak je tu aj zmienka o iPode 9.1, čo by mohol byť nový iPod Touch. O ňom sa veľa nevie, no s veľkou pravdepodobnosťou nebude mať Touch ID a ani Face ID. Koniec koncov, dnes je podobné zariadenie na trhu zbytočné, nakoľko každý používateľ má dnes smartfón, v ktorom má všetko potrebné a nie je nutné vlastniť ďalšie podobné zariadenie. Síce nejde len o obyčajný prehrávač hudby, no nedokáže nič viac, čo by smartfón už dávno nevedel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom