Apple a Samsung budú v Taliansku čeliť vyšetrovaniu, ktoré iniciovala talianska protimonopolná organizácia vo veci plánovaného zastarávania smartfónov.
Organizácia Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato alebo tiež AGCM bude viesť v Taliansku dve samostatné vyšetrovania vo veci plánovaného zastarávania smartfónov. Jednému bude čeliť juhokórejský gigant Samsung a druhému americká spoločnosť Apple. Cieľom bude zistiť, či títo najznámejší výrobcovia smartfónov používajú aktualizácie softvéru na zámerné spomalenie zariadení, aby tak donútili zákazníkov ku kúpe nových smartfónov.
Taliansko so sebou nenechá zametať
Podľa AGCM vraj Apple a Samsung neposkytujú zákazníkom dostatok informácií o účinkoch softvérových aktualizácií a neponúkajú podrobnosti o tom, ako ich inštalácia môže spomaliť zariadenia. Práve takéto konanie je v rozpore s hneď niekoľkými článkami talianskej ochrany spotrebiteľov.

Samsung novým patentom útočí na iPhone X. Dostal nápad, ako ho poraziť vlastnou zbraňou
Aféra Applu so spomaľovaním iPhonov bola pravdepodobne impulzom
Vo vyšetrovaní sa nenachádza žiadna zmienka o nedávnej afére spoločnosti Apple so zámerným spomaľovaním iPhonov, vybavených staršími batériami. Apple sa bránil, že týmto spomaľovaním chcel zákazníkom dopriať čo najlepší používateľský zážitok. Je tak dosť pravdepodobné, že práve táto aféra mohla byť impulzom pre spustenie vyšetrovania. Podobnému procesu Apple čelí už aj vo Francúzsku, kde je plánované zastarávanie nelegálne. Spoločnosť už medzičasom ohlásila ďalšiu aktualizáciu, v ktorej dá používateľom možnosť spomaľovanie vypnúť.
Novinky

170 km dlhé, na povrchu len zeleň a autonómne autá. V Saudskej Arábii vyrastie technologicky najvyspelejšie mesto sveta

Nadupaná herná akcia od Ubisoftu bude zadarmo. Takto si ju zahráš na akomkoľvek PC

EXKLUZÍVNE Odhalili sme ich takmer 90. Toto sú ďalšie falošné e-shopy, ktoré okrádajú Slovákov a vydávajú sa za známe značky

Začal boj: Už aj Apple „oficiálne“ pracuje na skladacom mobile, poznáme prvé detaily
