Keď vysvitlo, že Apple kvôli vypínajúcim sa iPhonom starších generácií obmedzil ich výkon, mnohí používatelia týmto rozhodnutím spoločnosti neboli nadšení. Gigant z Cupertina ale konečne prihliadol na slobodnú vôľu svojich zákazníkov a ponúkne im možnosť výberu. CEO Apple potvrdil, že spoločnosť vydá aktualizáciu, ktorá opäť môže nakopnúť procesory starších modelov, a to aj napriek staršej batérii.

Situácia, v ktorej sa ocitli majitelia starších modelov iPhonov, je takmer každému dobre známa a rozhodne nepatrí medzi najlepšie rozhodnutia Applu, ktorý ich do nej dostal. Samovoľné vypínanie týchto smartfónov malo byť zapríčinené degradáciou batérií, pričom tento problém neskôr spoločnosť vyriešila obmedzením výkonu procesorov. Pokles výpočtovej sily bol však poriadne výrazný. Jedným z možných riešení mala byť výmena starej batérie za novú, no teraz prichádza ďalšia, omnoho ideálnejšia alternatíva.

Riziko samovoľného vypínania stále ostáva

Tim Cook v rozhovore pre ABC News prezradil, že Apple čoskoro vydá softvérovú aktualizáciu, ktorá prinesie aj dlho žiadanú funkciu. V nej totiž budú môcť používatelia vypnúť funkciu správy napájania, ktorá obmedzuje výkon procesora. Riziko, že sa iPhone so staršou batériou môže sám vypnúť, tu však stále ostáva. Pred touto hrozbou bude každý pred vypnutím tejto funkcie upozornený oznámením. To, ako sa používatelia rozhodnú tak teraz spoločnosť nechá na ich slobodnej vôli.

Nenechaj si ujsť
Návod: Takto zistíš, či Apple spomalil aj tvoj iPhone

Aj keď boli správy o akcii na nové batérie pre mnohých potešujúce, tak nová aktualizácia rozhodne poteší omnoho viac používateľov. Tých ale stále Apple neprestáva prekvapovať aj svojim vzťahom k zákazníkom a domovskej krajine. Podľa tvrdení šéfa spoločnosti totiž plánujú v najbližších 5 rokoch vytvoriť až 20 000 nových pracovných miest.

Apple rozdá miliardy dolárov

Zároveň však chce Apple investovať aj do domácej ekonomiky, kde už čoskoro pošle až 350 miliárd dolárov. Nové daňové zákony ale donútia tohto giganta zaplatiť aj obrovskú jednorázovú daň vo výške až 38 miliárd dolárov.

Veríme v silu americkej vynaliezavosti a budeme investovať do oblastí, kde naše peniaze budú mať priamy dopad na vytváranie pracovných miest. Máme veľký zmysel pre zodpovednosť vrátiť sa k našej krajine a ľudom, vďaka ktorým sme tak úspešní.“ – Tim Cook, CEO Apple.

Zobraziť celú galériu (0)
CEO spoločnosti Apple Tim Cook, zdroj fotografie: Apple/YouTube

Aby Apple všetkým dokázal, ako mu záleží nielen na zákazníkoch a krajine, ale aj na zamestnancoch, každý z nich dostane akcie spoločnosti vo výške 2500 dolárov. Tým sa tak v podstate každý pracovník stane čiastkovým vlastníkom firmy, pre ktorú pracuje. Toto hrdinské gesto, samozrejme, nevymaže chyby, ktoré v posledných mesiacoch spoločnosť narobila. Dokazujú však, že sa ich snaží napraviť a získať si tak späť svojich fanúšikov, ale aj americkú vládu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom