Vo svete smartfónov prebiehajú neustále boje o prvenstvo v rýchlosti načítavania aplikácií. Tieto schopnosti sú testované v speedtestoch, ktoré majú teraz nového víťaza. OnePlus 5 v tejto skúške porazilo favorita od Apple s poriadnym náskokom, čím bol iPhone 7 Plus zosadený z trónu.

Len prednedávnom prišiel na svet nový zabijak vlajkových lodí, OnePlus 5. Svojou hardvérovou výbavou ohúril nejedného používateľa. Koniec koncov, výkonný procesor Snapdragon 835 v kombinácii s operačnou pamäťou RAM o kapacite až 8 GB dokážu podať ohromujúci výkon. Zvyšok jeho výbavy taktiež patrí k svetovej špičke. Krátko po odhalení tejto novinky sa internetom začali šíriť porovnania novej 5-ky s ostatnými vlajkovými loďami konkurenčných výrobcov. V mnohých testoch dokázal protivníkov poraziť, no speedtesty majú už dlhé roky svojho favorita.

zdroj fotografie: Screenshot/PhoneBuff/YouTube

Nenechaj si ujsť
Najvýkonnejšie Androidy sveta sa pobili v dlho očakávanom speedteste. Ktorý získa cenné víťazstvo?

Kalifornská spoločnosť Apple so svojimi iPhonmi doteraz dokázala v rýchlostných testoch poraziť takmer všetkých konkurentov s operačným systémom Android. To je dôkazom toho, že jej systém iOS je natoľko vyladený, aby si hravo poradil aj s tou najlepšou výbavou Androidových konkurentov. Tomu je však teraz koniec. Proti OnePlus 5 sa v tomto testovaní postavil pol roka starý iPhone 7 Plus, aby si s ním zmeral svoje sily a rýchlosť pri otváraní aplikácií. Prvé kolo jednoznačne viedol model od Apple, no karta sa obrátila pri opätovnom otváraní aplikácií z pamäte RAM.

zdroj fotografie: Screenshot/PhoneBuff/YouTube

Kúpiť OnePlus 5 s 8 GB RAM až o 113 € lacnejšie a bez DPH
Zľavový kupón harvest048

V tomto smere sa iPhone 7 Plus s 3 GB RAM-kou mohol na nového zabijaka vlajkových lodí iba ticho prizerať, pretože ten v druhom kole získal jednoznačné prvenstvo. Tým bol po dlhom čase porazený favorit z Kalifornie a na jeho tróne teraz zasadla piata vlajková loď od spoločnosti OnePlus. Bude však zaujímavé sledovať, ako sa Apple vyšvihne na jeseň tohto roka so svojím výročným iPhonom 8 a vylepšenými verziami iPhone 7S a 7S Plus. Vrátia sa znova smartfóny z Cupertina medzi víťazov alebo bude prvenstvo v rukách držať nové OnePlus 5? Toť otázka, na ktorú si musíme ešte zopár mesiacov počkať, no zatiaľ si na videu môžeš pozrieť celý priebeh testovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom