Vo svete smartfónov prebiehajú neustále boje o prvenstvo v rýchlosti načítavania aplikácií. Tieto schopnosti sú testované v speedtestoch, ktoré majú teraz nového víťaza. OnePlus 5 v tejto skúške porazilo favorita od Apple s poriadnym náskokom, čím bol iPhone 7 Plus zosadený z trónu.

Len prednedávnom prišiel na svet nový zabijak vlajkových lodí, OnePlus 5. Svojou hardvérovou výbavou ohúril nejedného používateľa. Koniec koncov, výkonný procesor Snapdragon 835 v kombinácii s operačnou pamäťou RAM o kapacite až 8 GB dokážu podať ohromujúci výkon. Zvyšok jeho výbavy taktiež patrí k svetovej špičke. Krátko po odhalení tejto novinky sa internetom začali šíriť porovnania novej 5-ky s ostatnými vlajkovými loďami konkurenčných výrobcov. V mnohých testoch dokázal protivníkov poraziť, no speedtesty majú už dlhé roky svojho favorita.

zdroj fotografie: Screenshot/PhoneBuff/YouTube

Nenechaj si ujsť
Najvýkonnejšie Androidy sveta sa pobili v dlho očakávanom speedteste. Ktorý získa cenné víťazstvo?

Kalifornská spoločnosť Apple so svojimi iPhonmi doteraz dokázala v rýchlostných testoch poraziť takmer všetkých konkurentov s operačným systémom Android. To je dôkazom toho, že jej systém iOS je natoľko vyladený, aby si hravo poradil aj s tou najlepšou výbavou Androidových konkurentov. Tomu je však teraz koniec. Proti OnePlus 5 sa v tomto testovaní postavil pol roka starý iPhone 7 Plus, aby si s ním zmeral svoje sily a rýchlosť pri otváraní aplikácií. Prvé kolo jednoznačne viedol model od Apple, no karta sa obrátila pri opätovnom otváraní aplikácií z pamäte RAM.

zdroj fotografie: Screenshot/PhoneBuff/YouTube

Kúpiť OnePlus 5 s 8 GB RAM až o 113 € lacnejšie a bez DPH
Zľavový kupón harvest048

V tomto smere sa iPhone 7 Plus s 3 GB RAM-kou mohol na nového zabijaka vlajkových lodí iba ticho prizerať, pretože ten v druhom kole získal jednoznačné prvenstvo. Tým bol po dlhom čase porazený favorit z Kalifornie a na jeho tróne teraz zasadla piata vlajková loď od spoločnosti OnePlus. Bude však zaujímavé sledovať, ako sa Apple vyšvihne na jeseň tohto roka so svojím výročným iPhonom 8 a vylepšenými verziami iPhone 7S a 7S Plus. Vrátia sa znova smartfóny z Cupertina medzi víťazov alebo bude prvenstvo v rukách držať nové OnePlus 5? Toť otázka, na ktorú si musíme ešte zopár mesiacov počkať, no zatiaľ si na videu môžeš pozrieť celý priebeh testovania.

Pošli nám TIP na článok