Pomerne dosť používaná antikoncepčná aplikácia Natural Cycles čelí obrovským problémom. Počas jej používania vo Švédsku nechtiac otehotnelo 37 žien a spoločnosť má tak teraz na krku niekoľko žalôb.

Úlohou antikoncepcie je predovšetkým chrániť ženu pred otehotnením. Moderná doba ponúka ženám aj alternatívu v podobe aplikácie Natural Cycles, ktorá sleduje prirodzené cykly. Na zisťovanie toho, či má žena plodné alebo neplodné dni, používa aplikácia pokročilé algoritmy. V laboratóriách sa vývojárom podarilo dosiahnuť 93% efektivitu. Aplikácia Natural Cycles bola dokonca v priebehu leta minulého roka certifikovaná ako oficiálna forma antikoncepcie v Európe.

„Žiadna antikoncepcia nie je 100% účinná. Nechcené otehotnenie je nešťastnou náhodou pri použití akejkoľvek formy antikoncepcie. Aplikácia Natural Cycles získala v laboratóriách Pearl Index 7, čo znamená, že pri klasickom používaní, o ktorom sa aj teraz bavíme, je jej úspešnosť 93%.“ vyhlásila pre portál The Verge samotná spoločnosť na margo žalôb.

Spoločnosť sa bráni

Aplikáciu už v súčasnosti používa viac ako 700 000 žien po celom svete. Tá je navrhnutá pre ženy staršie ako 18 rokov. Mladším osobám tvorcovia odporúčajú použiť inú formu antikoncepcie. Švédska nemocnica však spoločnosť, ktorá stojí nad touto aplikáciou, žaluje, pretože vraj k týmto nechceným tehotenstvám značne napomohla.

V prvom rade, čísla otehotnených žien vôbec nie sú prekvapivé v porovnaní s popularitou aplikácie. Práve naopak, percento úspešnosti je ešte vyššie. No a so zvyšujúcou sa popularitou samotnej appky sa samozrejme bude zvyšovať aj číslo nechcene otehotnených.“ Bráni sa spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom