Bývalý poručík amerického námorníctva prehovoril o pozorovaniach UFO. Tvrdí totiž, že on a jeho tím pilotov vídali neidentifikovateľné objekty takmer každý deň až po dobu dvoch rokov, informuje Futurism.

Ďalšie tvrdenia členov armády, UFO považujú za bezpečnostnú hrozbu

Ryan Graves, niekdajší poručík a pilot stíhačky sa podelil o šialene znejúce zážitky. UFO vídali pravidelne, takmer každý deň a ich pozorovania sa stali pre celý oddiel pilotov rutinou. Fotografie a videá vyhotovili piloti pomocou kamier na svojich stíhačkách a Ministerstvo obrany USA ich skúmalo už roky.

Graves sa ďalej pre CBSNews vyjadril, že má úprimné obavy. Ak totiž šlo o nepriateľské stroje, jedná sa podľa neho o veľký problém. „Keďže však vyzerajú trochu inak, nehodláme tomuto problému čeliť. S radosťou ignorujeme fakt, že sú tam tieto stroje a každý deň nás pozorujú“, doplnil Graves.

Pixabay

Piloti špekulovali, že mohlo ísť o tajnú technológiu USA, nepriateľské špionážne stroje alebo čosi úplne iné. Podľa Gravesa ide s najväčšou pravdepodobnosťou o program pre monitorovanie hrozieb, nevylučuje však možnosť, že ide o ruskú alebo čínsku technológiu.

Len nedávno unikli ďalšie zábery, opäť od armády

Tvrdenia o pozorovaniach UFO členmi armády sa množia, len nedávno potvrdil Pentagon pravosť uniknutých záberov. Tie zachytávali neidentifikovateľné objekty v tvare trojuholníkov, ktoré sa pohybovali po oblohe. K objasneniu incidentu nedošlo.

Podľa bývalého zamestnanca Pentagonu sa ale vláda Spojených štátov amerických pripravuje na zverejnenie dlho očakávaného vyhlásenia a objasnenie problematiky pozorovaní UFO. Informácie majú byť dostupné už v júni, tvrdí Luis Elizondo.

Screenshot/Youtube/Collective Evolution

Spomenul pritom hneď niekoľko nevysvetliteľných javov, ako stroje lietajúce rýchlosťou až 18 000 km/h, dosahujúce preťaženie 600 až 700 G, a to všetko bez zjavného pohonného systému či krídel. Väčšinu týchto strojov sme podľa neho už videli na uniknutých fotografiách a armádnych videách.

Dôležité vyhlásenie má obsahovať informácie o nevysvetliteľných vzdušných fenoménoch, ktoré pletú hlavy členom armády už posledných 15 rokov. Či však vlády čosi skutočne vysvetlí a vnesie do problematiky kúsok svetla, je otázne. Väčšina z oficiálnych predstaviteľov totiž žiadne hmatateľné dôkazy a vysvetlenia neposkytla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom