Inteligentní hlasoví asistenti v poslednej dobe rýchle naberajú na popularite a zatiaľ to vyzerá tak, že sa im bude dariť aj v budúcnosti. Veľkým hráčom v tejto oblasti je aj americká spoločnosť Amazon, známa predovšetkým svojím internetovým obchodom. 

Jeho hlasová asistentka Alexa je veľmi úspešná a okrem samostatných inteligentných reproduktorov sa nachádza aj na ďalších zariadeniach. Dokonca aj na takých, na akých by si si ju pred niekoľkými rokmi ani nevedel predstaviť. Disponujú ňou totiž aj niektoré žiarovky, rúry na pečenie alebo vysávače.

Veľmi dôležitý krok

Amazon už takto zo začiatku roka pilne pracuje na tom, aby sa jeho Alexe darilo aj v budúcnosti. Jeho novou cieľovou skupinou zariadení sú budúce počítače s operačným systémom Windows 10. Tých momentálne vôbec nie je málo a inak to nebude ani neskôr. Spoločnosť sa doposiaľ dohodla už s tromi výrobcami – HP, Acer a Asus.


HP Pavilion Wave

HP už začalo lákať na nové HP Pavilion Wave, Acer na nové notebooky série Aspire, Spin, Switch a Swift, a Asus zas oznámil, že Alexu budú podporovať niektoré z notebookov Zenbook a Vivobook.

Nové možnosti

Narozdiel od inteligentných reproduktorov, integrácia asistentky v počítačoch prinesie niekoľko zásadných výhod. Niektoré z nich budú vybavené špeciálnym hardvérom pre rýchlejšie rozpoznávanie príkazov a lepšie počúvanie pri hlasitej hudbe. Pre chod asistentky bude slúžiť aplikácia Alexa pre Windows 10. Odpovedať na príkazy by navyše mohla nielen pomocou zvuku, ale aj vizuálne. Keď by si sa jej teda napríklad opýtal na počasie, porozprávala by o ňom a zároveň by ho názorne ukázala.

Nenechaj si ujsť
Ľudia bažia po domácich hlasových asistentoch. Google od októbra predal milióny kusov

Je teda vidno, že Amazon sa Alexu snaží dostať naozaj všade, kde je to možné. Integrácia na počítače s Windows 10 sú pre spoločnosť veľmi dôležitým krokom, keďže ich denne používajú stovky miliónov používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom