Stratégia internetového giganta v oblasti inteligentných hlasových asistentov funguje perfektne. Nízke ceny spravili svoje a vďaka nim sa predali milióny kusov.

Ľuďom sa zapáčili hlasoví asistenti a Google túto príležitosť dokonalo využil. O ich predajoch nedávno porozprával v blogovom príspevku.

Google Asistent valcuje trh

Podľa spoločnosti sa Google Asistent nachádza celkovo už v 400 miliónoch zariadení, vrátane reproduktorov Google Home, Android smartfónov a tabletov, iPhonov, slúchadiel, televízorov, hodiniek a iných smart zariadení. Predaje sú tak úspešné, že od polovice októbra minulého roka sa každú sekundu predá viac než jedno zariadenie Google Home. To znamená, že ide o viac než 7 miliónov kusov.

Nenechaj si ujsť
Google vyvinul počítačovo generovaný hlas, ktorý je na nerozoznanie od ľudského. Takto znie

Koľko z toho ale bolo kusov Home Mini, Home alebo Home Max, Google nešpecifikoval. Môžeme však predpokladať, že o najväčšiu časť predajov sa postaral model Home Mini. Je to najmä vďaka jeho veľmi nízkej cene na úrovni 29 dolárov. Niektorí analytici si dokonca myslia, že Google na tomto modeli prerába.

Podľa zistení Reuters stoja iba samotné komponenty 26 dolárov, a to v cene ešte ani nie sú zarátané náklady na vývoj, podporu, reklamnú kampaň a prepravné náklady. Pre porovnanie, štandardný asistent Google Home stojí 129 dolárov a Home Max až 399 dolárov.

Stratégia funguje aj u iných

Za 29 dolárov predáva svoj inteligentný reproduktor Echo Dot aj Amazon, takže strata financií sa predpokladá aj u neho. Spoločnosť tvrdí, že počas dovolenkového obdobia sa predali desiatky miliónov zariadení s asistentkou Alexa, no presnejšie čísla neposkytla. Avšak aspoň vidno, že stratégia funguje perfektne a nízka cena ľudí navodí na kúpu reproduktora a odovzdanie sa ekosystému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom