Ešte v prvej polovici tohto roka uviedla Alza do svojej ponuky elektromobily Tesla. Pôvodne šlo len o ponuku pre český trh, no obchod teraz spustil predaj aj na Slovensku. V predpredaji sa dokonca objavil aj nový Model 3.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Alza prekvapila so spustením predaja Tesiel na svojom českom webe ešte v júni, už vtedy sa ale špekulovalo, či dostanú rovnakú možnosť aj zákazníci na Slovensku. A dočkali sme sa. V ponuke e-shopu sú odteraz dostupné modely Model S 75D a Model X 100D. V čase písania článku predajca uvádzal cenu 108 000, respektíve 133 000 €, no s poznámkou, že ide o posledné kusy.

Alza zatiaľ ponúka elektromobily len v červenom prevedení, avšak na stránke sa objavujú aj odkazy pre ďalšie verzie, vrátane iných farieb a výkonnejších batérií. Oficiálne však nákup týchto verzií ešte nie je spustený. E-shop má v ponuke aj príslušenstvo k týmto vozidlám, a to autokoberce či vane do batožinového priestoru.

Na Model 3 si treba počkať

Medzi ponúkanými vozidlami Tesla sa v Alze objavuje aj nový Model 3. Tesla postupne začína zvyšovať výrobu, no záujemcovia si stále budú musieť počkať minimálne niekoľko mesiacov. Alza uvádza na svojej stránke dostupnosť 1. augusta 2018, pričom v ponuke je základná verzia, ale aj model s predĺženým dojazdom. Cena je pri týchto vozidlách stanovená na 42 000 € a 53 000 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]