Zľavy v čínskych e-shopoch nikdy neostanú bez povšimnutia, čo môžeme povedať aj o akcii „Singles Day“, ktorá prebehla 11. novembra. Spoločnosť Alibaba Group počas tohto „sviatku“ zaznamenala enormné príjmy, ktoré sa vyšplhali do výšky desiatok miliárd eur.

S akciou „Singles Day“ prišla ešte v roku 2009 práve spoločnosť Alibaba, za ktorej zrodom stojí Jack Ma. Cieľom bolo vytvoriť protivníka pre nákupné akcie „Black Friday“ či „Cyber Monday“. Pred dvomi dňami sa však Alibabe podarilo dosiahnuť významný míľnik, kedy zákazníci pri nákupoch počas tejto akcie minuli poriadny balík peňazí. Počas minulého roka zaznamenala spoločnosť rekord vo výške viac ako 17 miliárd dolárov, ktorý bol teraz prekonaný.

Alibaba prekonala vlastný rekord

Počas zliav „Singles Day“ zákazníci minuli viac ako 25,3 miliardy dolárov a uskutočnili cez 1,48 miliárd transakcií. Pre porovnanie sú tržby počas amerického čierneho piatka a cyber pondelka vo výške zhruba „len“ 3 miliárd dolárov. Alibaba sa mohla po spustení akcie len prizerať na neustále narastajúci počet zákazníkov a príjmov, ktoré už po 3 minútach prekročili hranicu 500 miliónov dolárov.

Toto nesmieš zmeškať!
Nakúp za najlepšie ceny na svete aj ty!

Len vo FonTech Shope môžeš využiť exkluzívne ponuky, aké inde nenájdeš

Po 2 hodinách sa táto suma zvýšila na 12 miliárd dolárov. Všetok zľavnený tovar si zákazníci mohli prezrieť a ešte pred začiatkom zliav, aby po ich spustení mohli ihneď nakupovať. Množstvo kusov na jedného zákazníka však bolo obmedzené. Zľavy zasiahli široké spektrum produktov, od elektroniky, cez výrobky do domácností, až po oblečenie, a tak sa úspechu „Singles Day“ niet čo diviť.

Nenechaj si ujsť
Inšpiratívny príbeh Jack Ma, zakladateľa spoločnosti Alibaba, ktorý ťa motivuje k tvrdej práci

Rovnako veľkolepé boli aj oslavy počas galavečera, kde nechýbal napríklad spevák Pharell Williams, tenistka Maria Šarapovova či herečka Nicol Kidman. Ešte predtým si však samotný Jack Ma zahral vo filme Gong Shou Dao, ktorého produkciu zabezpečila herecká legenda Jet Li. Úspech zľavových akcií v čínskych e-shopoch z roka na rok narastá a už teraz je isté, že poriadne tržby zaznamená Alibaba 11. novembra aj v budúcom roku. Využil si akciu „Singles Day“?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom