Z rampy v Kennedyho vesmírnom centre na Floride mala dnes odštartovať historická misia NASA, ktorej cieľom je dostať dvoch skúsených amerických astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) v spolupráci so SpaceX a ich modulom Crew Dragon a raketou Falcon 9.

V čase T – 17 však riadiace centrum nariadilo odloženie štartu, pričom problémom bolo počasie. V oblasti sa totiž vyskytovala veľká aktivita bleskov, ktorá predstavovala bezpečnostné riziko. Ďalší termín letu je momentálne sobota 30. mája a čas 21:22 a ak by náhodou nevyšiel ani tento termín, poletí sa v nedeľu o 21:00 nášho času.

Situácia s počasím bola menej než pol hodinu pred štartom stále v zlom stave, avšak všetky prípravy však pokračovali podľa plánu. Krátko po zrušení začali z rakety odčerpávať pohonné látky a neskôr opustili modul Crew Dragon aj astronauti, ktorí pochopiteľne ostávajú aj naďalej v predletovej karanténe.

Viac informácií o zrušenom dnešnom lete sa môžeš dočítať v našich predchádzajúcich detailných článkoch. Písali sme o tom, ako neúspešný test ohrozil celý štart misie, ako sa zachránia astronauti v prípade komplikácií, no zhrnuli sme aj to, čo všetko sprevádzalo misiu Demo-2 až do dnešného dôležitého okamihu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom