Pre systém Android Auto bola vydaná nová aktualizácia, ktorá prináša jednoduchšie prehrávanie a vyhľadávanie hudby a tiež odosielanie správ či už klasických textových, alebo multimediálnych MMS.

Systémy ako Android Auto či Apple Car, ktoré sú určené pre moderné automobily s multimediálnym kokpitom poskytujú pre používateľa užitočný nástroj či už na navigáciu, prehrávanie hudby alebo komunikáciu. Napomohli tak k tomu, aby sa vo vozidlách nahradili viaceré zariadenia jedným a to samotným smartfónom, ktorý je dnes bežnou súčasťou nášho každodenného života.

Vylepšené vyhľadávanie hudby a pop-up správy

Dostupný Google Asistent v systéme Android Auto vylepší vyhľadávanie obľúbenej hudby a to vyhľadávaním len určitých žánrov, skladieb z definovaného časového obdobia, no bude môcť vyhľadať len špecifického interpreta. Výsledky budú lepšie vytriedené a ikona jednotlivých albumov bude väčšia, čo sa pretaví do lepšej orientácie a manévrovaní v systéme. Ďalšou funkciou je zobrazovanie pop-up správ z rôznych aplikácií. V prípade že už je spustená niektorá z aplikácií, v hornej časti sa cez ňu prekreslí. Dôvodom je hlavne zvýšenie bezpečnosti a to takým spôsobom, že používateľ už nemusí pri prichádzajúcom upozornení vziať fyzicky telefón do ruky, ale priamo v infotainmente vidí náhľad správy.

Prečítaj si tiež
Android Auto odteraz využijú aj majitelia starších automobilov

Ošetrená je aj ochrana súkromia a tak táto funkcia bude voliteľná a zapnúť sa bude dať priamo v nastaveniach. Ak teda nechceš, aby ostatní pasažieri videli tvoje správy, jednoducho túto možnosť v nastaveniach vypneš. Rozšírenia sa dočkalo aj odosielanie textových a multimediálnych správ či komunikačná služba RCS (Chat), čo je štandard spoločnosti Google, ktorý by mal jedného dňa nahradiť viaceré komunikačné služby. K využívaniu tejto služby sa pozitívne vyjadrilo viacero operátorov a výrobcov zariadení a k jeho aplikovaniu do praxe by mohlo dôjsť už v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom