banner-mi5s-plusAk patríte medzi ľudí, ktorí prahnú po nových technológiách každého druhu a zároveň trávite veľkú časť svojho života v aute, tak vás určite poteší nasledujúca správa. Po novom totižto nepotrebujete nový automobil k tomu, aby ste mohli využívať jedinečný operačný systém od Googlu, ktorý je určený práve na cesty vašim štvor kolesovým tátošom.

Táto potešujúca správa vyplýva z aktualizovanej aplikácie Android Auto, ktorá prináša viaceré vylepšenia, ako aj možnosť využívania zjednodušeného dizajnu pre rýchlejšiu a hlavne menej mätúcu orientáciu. Rozhranie aplikácie vo vašom smartfóne je tak totožné s verziou, ktorá sa nachádza práve v nových automobiloch s týmto zjednodušeným operačným systémom. Vďaka aktualizácii bude rovnako zaistená zvýšená bezpečnosť, nakoľko nová verzia aplikácie obmedzuje počet zobrazovaných oznámení a smartfón vás tak upozorní len na tie najdôležitejšie. Okrem toho vám vaše zariadenie dokáže tieto upozornenia prečítať, vďaka čomu sa budete môcť naďalej sústrediť na premávku a šoférovania. Prípadná odpoveď je potom už vo vašej réžii, pričom aplikácia dokáže vaše slová spracovať aj do textovej podoby.

Xiaomi Mi5S Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

android-auto-1

Nová aplikácia ponúka v spodnej časti vašej obrazovky 4 ikony, nad ktorými sú zoskupené informácie o počasí, práve počúvanej hudbe či vzdialenosti od cieľa. Úplne vľavo dole sa nachádza ikona pre návrat na túto zjednodušenú domovskú obrazovku, vedľa nej je umiestnená ikona pre spustenie navigácie, ďalšia ikona slúži na zobrazenie posledných hovorov a ikona posledná vás prenesie do prehrávača hudby. Pravý horný roh ukrýva ikonu mikrofónu pre zadávanie hlasových príkazov a ľavý naopak ponúka tlačidlo pre zobrazenie rozšírených nastavení. Android Auto taktiež podporuje viacero zjednodušených titulov a počítať tak môžete so Spotify, WhatsApp a mnohými ďalšími.

android-auto-2

Zrejme najväčším negatívom, ktoré sprevádza túto revolučnú aplikáciu, je zvýšená spotreba batérie. Tá je spôsobená neustálim podsvietením displeja či zapnutým GPS-kom a mobilnými dátami, ktoré sú na chod tejto aplikácie nevyhnutné. Preto odporúčame pri jej využívaní mať po ruke externý zdroj energie, ktorý by mohol zachrániť vaše zariadenie v prípade núdze. Okrem už zmienených funkcií by sme sa čoskoro mali dočkať podpory dobre známeho hlasového príkazu „OK Google“ či obľúbenej navigácie Waze. Aplikáciu Android Auto je možné nainštalovať na všetky smartfóny s Androidom 5.0 a vyšším, pričom inštalácia je ako vždy riešená skrz Obchod Play. Žiaľ, dostupnosť na Slovensku je zatiaľ otázna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP