Neustálym zväčšovaním displejom na úkor rámčekov síce získavame nádherne zariadenia, no znižuje sa tým ich odolnosť voči pádom a iným nehodám. Ak chce používateľ odolný smartfón, poväčšine má smolu, nakoľko dostupné zariadenia sú málo výkonné a v podstate niet ani z čoho vyberať.

Časy nezničiteľnej Nokie 3310 sú dávno preč a dnešné smartfóny zvládnu len zlomok toho, čo zniesol tento legendárny mobil. Samozrejme, je v tom viacero parametrov, ktoré to ovplyvňujú, no pravdou je, že častokrát stačí jeden pád priamo na displej a katastrofa je tu.

Kúpiť odolný AGM X2 SE so 6 GB RAM za 355 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Pre všetkých aktívnych ľudí, tých čo pracujú v nepriaznivých podmienkach, prípadne pre každého, komu súčasný trend bezrámikových smartfónov nevyhovuje, je dostupný nový AGM X2 SE, ktorý prekvapí vysokým výkonom, skvelou odolnosťou a relatívne príjemnou cenovkou 355 €. K dispozícii je aj známa doprava EU Express, vďaka ktorej ti smartfón dorazí bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

6 GB RAM aj plná podpora LTE sietí

Aj keď ide o nie veľmi známeho výrobcu, na použitých komponentoch sa nešetrilo. Základom je preto procesor Qualcomm Snapdragon 653, ktorého osem jadier tiká s frekvenciou 1,8 – 1,95 GHz. Spoločnosť mu robí až 6 GB RAM, čím je zaručený pohodlný multitasking. Pre súbory a aplikácie je k dispozícii 64 GB vnútorného priestoru, ktorý môžeš rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších až 128 GB. Nechýba veľká 6000 mAh batéria, s ktorou vydržíš na jedno nabitie niekoľko dní. Následne sa nabije rýchlo vďaka podpore rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0 od Qualcommu. Nabíjania prebieha cez USB Type-C konektor.

Všetok obsah zobrazíš na dostatočne veľkom 5,5″ AMOLED displeji s FullHD rozlíšením. Na prednej strane sa nachádza aj trojica kapacitných tlačidiel a 16 MPx predný fotoaparát. Zadná strana prekvapí duálnym fotoaparátom Sony IMX386 s rozlíšením 12 + 10 MPx, clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním a veľkosťou pixelov 1,25 μm. Na zadnej strane potom nájdeme aj snímač odtlačkov prstov. Ako môžeš vidieť, celý smartfón je dokonale chránený voči pádom a vďaka ochrane IP68 prežije aj pobyt vo vode či v prašnom prostredí.

Z ďalšej výbavy nechýba infračervené ovládanie pre domáce spotrebiče, NFC, ale aj plné LTE či 3,5 mm audio jack. Už samozrejmosťou je aj Dual SIM. Operačným systémom je Android 7.1 Nougat. Smartfón je odomknutý pre všetkých operátorov a podporuje medzinárodné jazyky, vrátane toho slovenského a českého.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP