Jedna z najprepracovanejších stratégií poslednej dekády sa konečne dočká pokračovania
Fanúšikovia stratégií majú dôvod na radosť. Jeden z najlepších kúskov v žánri, Crusader Kings, sa dočká plnohodnotného tretieho dielu. Postavený má byť na osvedčených základoch série a ako informuje PC Gamer, vývojári tentokrát vyjdú v ústrety aj nováčikom.
Strategická hra Crusader Kings II bola vydaná ešte v roku 2002 a aj keď išlo o komplexný a možnosťami manažmentu mimoriadne hlboký titul (ktorý novým hráčom v žiadnom prípade nepodával pomocnú ruku), hra si našla tisícky skalných priaznivcov. O veľkej popularite napokon svedčí až 14 prídavkov, ktorých sa od vydania Crusader Kings II dočkal. Po siedmych rokoch sa však zdá, že vývojári už možnosti vyčerpali a nastal správny čas posunúť sa ďalej.
Ďalším projektom štúdia Paradox nebude nič iné ako Crusader Kings III, ktorý má stáť na pevných a komunitou obľúbených základoch druhého dielu. Opäť sa teda môžeš tešiť na tonu možností spravovania svojej stredovekej ríše – od plánovania sobášov, vrážd, zjednávania spojenectiev a dobýjania nových území až po náboženskú diktatúru, potláčanie vzbúr a manažment tvojich poddaných do toho najmenšieho detailu.
Prečítaj si aj
Blizzard chystá herné hody. Diablo 4 je len zlomok z úžasných nových hier
Veľkú radosť budú mať nováčikova v sérii, keďže Crusader Kings III bude obsahovať tutoriál i množstvo tipov s nápovedami, ktoré začiatočníkom ozrejmia mechanizmy hry. Tutoriál samozrejme nebude jedinou novinkou a chystaný titul má v rukáve ďalšie silné karty. Hra napríklad ponúkne nové stredoveké mapy, navyše obohatené o 3D modely objektov a postáv.
Predstavené budú nové RPG prvky a ešte hlbšie možnosti spravovania ríše, či už v oblasti náboženstva alebo politiky. Scenáre tvojho vládnutia budú prakticky neobmedzené a spôsob, akým budeš dohliadať nad ťažko získaným územím, bude len na tvojej fantázii.
Dobrú správu sme si nechali na koniec. Ak si sa s Crusader Kings ešte nestretol, alebo si doteraz čakal na správny okamih vyskúšať ju, základná verzia Crusader Kings II je momentálne bezplatne dostupná na Steame.
Čítajte viac z kategórie: Hry
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Folklórom pretkaná hra z bažinatého juhu prichádza na PlayStation. Táto vec ma úplne dostala

Skvelá streľba, krásny svet a málo obsahu. Hral som Marathon a táto vec mi na ňom prekážala

Koniec legendy: Sony po takmer dvoch dekádach pochováva známu značku

Mala to byť jedna z hier roka 2026. Namiesto nadšenia prišiel tretinový prepad akcií

Expert na hry pre FonTech: Najviac do hier vrážajú 40-ročné ženy, budúci herný trend prekvapí
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Obľúbená diaľnica Slovákov zdražie. Za krátky úsek u suseda si vodiči opäť priplatia viac
PREMIUMNový dôchodkový systém je tu: Víťazom bude štátna kasa, rodičia majú smolu

Pätina svetovej ropy ako rukojemník. Irán chystá v Hormuze „ropné mýto“, žiada milióny za každý tanker

Trumpova „uránová lúpež“ naráža na kritiku expertov. Operácia v Iráne je podľa nich veľmi riskantná

Firma zo Sládkovičova s tržbami 109 miliónov eur hlási masívnu investíciu: Chceme zostať „doma“ a vytvoriť nové pracovné miesta
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Žiari ako 500 biliónov Sĺnk. Najjasnejší objekt vo vesmíre má odpoveď na najväčšiu otázku ľudstva
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
- Slovensko nemá na výber, tvrdia odborníci. Progresívna energia je jedinou cestou k lacnej elektrine
- Legendárne Akty X po rokoch hlásia návrat. Obľúbenú dvojicu Muldera a Scullyovú nahradia títo herci
-
- Zem je vo vnútri úplne iná, než sme si mysleli. Stojíme na gigantickom „oceáne”
- Slovensko nemá na výber, tvrdia odborníci. Progresívna energia je jedinou cestou k lacnej elektrine
- Za 20 000 eur dojazd 2000 km. Známa značka predstavila najvýkonnejšie SUV
- Netflix odhalil najväčší film budúceho mesiaca. Ukáže brutálny boj o život
- Radiácia ju nezabila, využíva to ako palivo. Černobyľ ukrýva záhadu, ktorej vedci nerozumejú
-
- Lieta už 70 rokov. Najstarší bombardér USA havaroval s jadrovými bombami, stále nemá náhradu
- Čína opäť všetkým vytrela zrak. Predstavila stavebný stroj s dojazdom 1 400 km
- Za 35 minút predali 15-tisíc áut. Veľmoc ovládla trh s EV rekordným tempom a rozmetala Teslu
- Na Marse našli „stavbu“ ako zo Starovekého Egypta. Experti prehovorili jasne
- Celý život nás klamú. Powerbanky sú špinavý biznis, toto ti výrobcovia nikdy nepovedia
Výpadok internetu v Iráne trvá už 30 dní, koniec je v nedohľadne
Skončí konečne striedanie letného a zimného času? Európania majú jasnú preferenciu
Slovensko chystá tvrdý zákon proti zneužívaniu umelej inteligencie
Realita v Európe si vyžiadala radikálny krok. Štát naleje do obrany o takmer 10 miliárd eur viac
Konečne dávame zbohom ruskému plynu: Slovensko našlo nového spojenca
NASA hovorí o udalosti storočia. Mesiac zasiahol obrovský objekt, vytvoril 225-metrový kráter
Koniec európskej dominancie. Čína prvýkrát porazila Úniu v automobilovom obchode
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Obľúbená diaľnica Slovákov zdražie. Za krátky úsek u suseda si vodiči opäť priplatia viac
PREMIUMNový dôchodkový systém je tu: Víťazom bude štátna kasa, rodičia majú smolu

Pätina svetovej ropy ako rukojemník. Irán chystá v Hormuze „ropné mýto“, žiada milióny za každý tanker

Trumpova „uránová lúpež“ naráža na kritiku expertov. Operácia v Iráne je podľa nich veľmi riskantná

