Huawei ozrejmil, kedy by sa mohol odpútať od amerických technológií. Má na to jasný cieľ
Čínsky gigant sa stále trápi následkami reštrikcií, ktoré zaviedla administratíva Donalda Trumpa, hoci sa situácia v posledných týždňoch pomaly zlepšuje. Obnovenie spolupráce tak môže byť len otázkou času, no napriek tomu sa chce spoločnosť odstrihnúť od technológií z USA a vybudovať si nezávislý biznis, informuje Gizchina. Huawei sa má čoskoro stať nezávislou firmou, ktorá už nebude ľpieť na amerických technológiách a čeliť podobným situáciám ako v posledných mesiacoch.
V spoločnosti Huawei sa toho za uplynulé mesiace zmenilo nesmierne veľa a v dôsledku posledných vážnych udalostí musela firma učiniť rozhodnutia, vďaka ktorým môže naďalej napredovať. Napriek osočovaniu z ohrozenia kybernetickej bezpečnosti sa žiadna spolupráca s čínskou vládou nepotvrdila a zákazy USA sú pomaly na ústupe. Hoci sa situácia zlepšuje, Huawei naďalej bojuje za vlastnú budúcnosť, v ktorej sa môže úplne odpútať od svojej doterajšej politiky.
Huawei chce byť technologicky nezávislý
Nové informácie prezradil v rozhovore pre francúzsky časopis Challenges zástupca generálneho riaditeľa Huawei France, Zhang Minggang, ktorý verí, že spoločnosť vyjde z tohto boja silnejšia ako kedykoľvek predtým. Koniec koncov, Huawei svetu ukázal, že si vie vyvinúť aj náhradu za Android a vyriešiť aj tak veľké problémy, aké spôsobili nedávne zákazy. Napriek tomu to tu ale nekončí a spoločnosť sa údajne pripravuje na najhoršie.
Nenechaj si ujsť
Blíži sa Huawei k najväčšej inovácii, akú kedy spravil? Všetko tomu nasvedčuje
Stále sa vyrovnáva s dopadom zákazov a dočasného odstavenia od amerických technológií, no do budúcnosti si pripravuje plán, vďaka ktorému už na nich nebude vôbec závislá. Huawei tak chce podľa Mingganga investovať viac do svojich záložných plánov, udržať si ochrannú známku a vyvinúť vlastné technológie, ktoré by spoločnosti podľa jeho slov zabezpečili technologickú nezávislosť v roku 2021.
Už o pár rokov sa tak môžeme stať svedkami predstavenia nového špičkového produktu, ktorého korene budú siahať v každom smere iba v rámci spoločnosti Huawei a nebudú pri jeho výrobe využité žiadne americké technológie. Spory s USA tento gigant stále neuzavrel, no už teraz myslí do budúcnosti, ktorá mu môže priniesť veľkú príležitosť ako vo svete ešte viac preraziť a navyše bez závislosti na Amerike.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Hovoria o najlepšom filme posledných rokov. Oscarové prekvapenie je konečne online
Česi pochopili krízu v Európe. Začali s modernizáciou, ktorá im zaručí energetickú nezávislosť
Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
Čo našli v jeho dome, políciu straší dodnes. Netflix ukazuje príbeh vraha, ktorý zmenil dejiny hororu
AKTUÁLNE: Herecký svet smúti. Zomrela ikona Hollywoodu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Tajná dohoda na obzore: Rusko chce od krajiny NATO späť rakety za 2,5 miliardy pre straty na fronte
Cez stanicu Poprad-Tatry nepremávali vlaky. Dopravu zastavili pre mimoriadnu udalosť
Vodičom hrozí pokuta až 300 eur. Špeciálna značka na semafore mätie Slovákov, pravidlá sú jasné
Jedna konkrétna skupina ľudí potichu bohatne. Mladí zatiaľ utekajú za hranice, alebo zostávajú bývať u mamy
Zlodeji zničili bankomat, našli pri ňom plynovú bombu. Zasahuje polícia a hasičské zložky
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Na Slovensku odštartovala nová TV stanica. Dá sa pozerať úplne zadarmo a je v HD kvalite
- Nič podobné nenašli vyše 150 rokov. Záhadný kameň v Egypte odhalil „posolstvo“ staré 2263 rokov
- Na objavenie čakal 140 miliónov rokov. 15 km pod Európou našli vedci stratený svet
- Pošlú ich rovno do šrotu. Kontroverzná regulácia Európskej komisie o autách je na spadnutie
- Má dosiahnuť rýchlosť 4 000 km/h. Čína postavila levitujúci vlak, ktorý pochová lietadlá (+video)
-
- Na objavenie čakal 140 miliónov rokov. 15 km pod Európou našli vedci stratený svet
- Pošlú ich rovno do šrotu. Kontroverzná regulácia Európskej komisie o autách je na spadnutie
- Na Slovensku odštartovala nová TV stanica. Dá sa pozerať úplne zadarmo a je v HD kvalite
- Nič podobné nenašli vyše 150 rokov. Záhadný kameň v Egypte odhalil „posolstvo“ staré 2263 rokov
- Prekvapivá krajina má obrovský záujem o slovenské zbrane. Štát rokuje o kúpe pokročilých systémov
-
- Padnutý strom v Amazónii nechal vedcov v nemom úžase. Odhalil tajomstvo ukryté stáročia
- Prekvapivá krajina má obrovský záujem o slovenské zbrane. Štát rokuje o kúpe pokročilých systémov
- Tisíce ton zlata, medi a striebra. Na hranici dvoch štátov našli najväčší poklad za posledných 30 rokov
- Na objavenie čakal 140 miliónov rokov. 15 km pod Európou našli vedci stratený svet
- Pošlú ich rovno do šrotu. Kontroverzná regulácia Európskej komisie o autách je na spadnutie
Nečakaná krajina zbrojí na úroveň veľmocí. Od Izraelu kúpila zbrane za vyše 2 miliardy eur
Nenápadný faktor nás oberá o miliardy eur: Európska únia je pod tlakom extrémnych javov, ničia ekonomiku štátov
Slováci v tom majú jasno: Táto vec najviac znečisťuje ovzdušie v našej krajine
Americký gigant má na krku vážny problém. Na pôde východnej mocnosti porušil dôležitý zákon
Izolujú sa od sveta. Táto krajina svoj jadrový status zakotvila v zákone, Západ je v obavách
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP