Nemecká automobilka Porsche postupom času stále viac a viac ukazuje, že jej prvý sériovo vyrábaný elektromobil Taycan nebol len akýmsi „výstrelom“ do sveta elektromobility. Model, ktorý len začiatkom minulého mesiaca získal aj crossover verziu, sa totiž dobre predával už minulý rok a Porsche sa najnovšie pochválilo s číslami za prvý štvrťrok 2021, kde Taycan dobieha svojho „spaľovacieho brata“, model 911, upozornil Bloomberg.

Porsche sa chváli veľkým nárastom predajov, úspešný je aj Taycan

Porsche včera zverejnilo svoju kvartálnu správu s predajmi jednotlivých modelov za prvý štvrťrok 2021, ktorá ukázala zaujímavé výsledky. Na prvom mieste sa v predajoch umiestnil model Macan s 22 458 predanými kusmi, za ktorým nasleduje obľúbený Cayenne s 19 533 vozidlami.

Zaujímavá je však tretia a štvrtá priečka, kde sa v tesnosti nachádzajú modely Porsche 911 s 9133 predanými automobilmi a Taycan s 9072 vozidlami. Elektrický športiak je tak v tesnom závese za jedným z najznámejších modelov Porsche, ktorý ho minulý rok porazil aj v rýchlostnom teste.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Stuttgartská automobilka pritom zaznamenala až 36% medziročný nárast predajov v Q1 2021, kedy celkovo predala 71 986 vozidiel. Vďačí za to veľkému dopytu v Číne, ktorá je zároveň jej najväčším trhom. V ázijskej krajine sa počas prvých mesiacov tohto roka predalo takmer 22 000 vozidiel, čo je viac ako v celej Európe.

Neprehliadni
Mercedes ani zďaleka nekončí, už zajtra predstaví elektromobil EQB. Nevieme o ňom takmer nič

Zvyšovanie predaja elektromobilov Porsche Taycan je pre koncern Volkswagen kľúčom k udržaniu zdravých marží, pretože táto divízia je zatiaľ najväčším prispievateľom k zisku koncernu. Porsche Taycan sa na Slovensku v najnižšej verzii aktuálne predáva od sumy 86 868 € s DPH, no za najvyšší model Turbo S zaplatíš najmenej 190 571 € s DPH. O tom, že Porsche Taycan je prelomovým modelom automobilky, sme sa mohli presvedčiť aj my. V tejto recenzii sme ti zhrnuli, v čom nás elektromobil doslova šokoval.

Pripomeňme, že Porsche plánuje počas budúceho roka uviesť na trh elektrickú verziu aktuálnej najpredávanejšieho modelu Macan, ktorá bude postavená na novej platforme Premium Platform Electric (PPE) pre luxusné elektromobily vyvinutej spolu so sesterskou značkou Audi, ktorá chce v rovnakom čase priniesť na platformu svoj model Q5 e-tron.

Prečítaj si tiež
Koncernová trojička kompletná. Audi predstavilo Q4 e-tron, luxusného bratranca Škody Enyaq a ID.4, ktorý cenou milo šokuje

Nemecký koncern tak neplánuje s predstavovaním nových elektromobilov ako na bežiacom páse prestať ani budúci rok. Najnovšieho elektromobilu z dielne VW sme sa dočkali len pred pár dňami, kedy Audi predstavilo svoj nový Q4 e-tron.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom