Dlho očakávaný debut finálnej série kultového seriálu Game of Thrones príde na obrazovky HBO už počas najbližšieho pondelka. Po viac ako roku čakania sa tak diváci dočkajú odhalení, o ktorých sa doteraz len špekulovalo a stanú sa svedkami veľkolepej bitky proti Nočnému kráľovi a jeho armáde. HBO navnadilo fanúšikov Game of Thrones niekoľkými ukážkami a už čoskoro im prinesie premiéru poslednej série, ktorá u nás začne v skorých ranných hodinách.

Neustále odhalenia nových informácií nechávali fanúšikov počas natáčania ôsmej série v napätí. Na povrch sa dostávali rôzne správy a vytvárali sa rôzne teórie o pokračovaní veľkolepého príbehu, ktorý bude mať rozuzlenie v najbližších týždňoch. HBO totiž odvysiela prvú časť už v pondelok 15. apríla, kedy sa v našich končinách začne o 03:00 ráno, no podľa našich informácií bude premiéra spustená v rovnaký čas ako v USA. Rozdielom tak bude len časový posun.

Rozuzlenie deja je takmer nadosah

Ešte pred samotným debutom sa HBO rozhodlo k vysielaniu predošlých sérií, ktoré si diváci môžu pozrieť úplne zadarmo u vybraných operátorov. Desiatky hodín príbehu, od prvého a jediného záberu všetkých členov rodiny Stark v prvej sérii, až po príchod bielych chodcov a Nočného kráľa tak uzatvorí 6 epizód, ktoré ukončia Hry o tróny v priebehu mája. Najveľkolepejšími zábermi pritom majú byť podľa doterajších informácií tie z boja proti armáde Nočného kráľa, ktorého stvárňuje Vladimír Furdík. Údajne sa mali tieto scény podľa informácií asistenta réžie, Jonathana Quinlana, natáčať 55 nocí po sebe.

Nenechaj si ujsť
Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones za jednu epizódu?

Vyzbrojení dračím sklom, valyrijskou oceľou a dvoma drakmi budú John Snow a Daenerys Targaryen, spolu s Jaimem Lannistrom, bojovať proti hrozbe, ktorá môže zničiť Sedem kráľovstiev. Premiéra 8. série bude pritom dostupná hneď aj s českými titulkami. Hoci sa hovorilo, že prvé dve časti budú mať 60 minút, podľa nových informácií bude debutový diel trvať 51 minút. Druhá časť 8. série potom príde na obrazovky 22. apríla a potrvá 58 minút. Epizódy seriálu si môžu diváci vychutnať nielen na televíznej stanici HBO, ale tiež v streamovacej službe HBO Go.

Nedávno sa však objavili informácie o tom, že Arya Stark v druhom dieli zomrie. Ako sa však ukázalo, išlo len o vtip na 1. apríla, ktorý si herečka Maisie Williams pripravila v The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Vývoj deja a odpoveď na otázku, kto zasadne na Železný trón, tak aj naďalej ostáva tajomstvom, ktoré sa ale divákom odhalí už v najbližších týždňoch.

Pokiaľ si aj ty skalným fanúšikom Game of Thrones, túto výnimočnú premiéru finálnej série si rozhodne nesmieš nechať ujsť. Prípadne sa môžeš do pondelka navnadiť aj doteraz zverejnenými trailermi, ktoré nájdeš na oficiálnej youtube stránke HBO pre Slovensko a Česko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú