Predstavili sme si najočakávanejšie nové seriály druhej polovice roka, nezabudli sme však ani na pokračovania obľúbených televíznych kúskov, ktorých sa v tomto roku ešte dočkáme. Tu je sedmička seriálových pokračovaní druhej polovice roka, ktorých sa už nevieme dočkať.

Doom Patrol

Dátum premiéry: 25. jún

Platforma: HBO Go

Robotman, Elasti-Girl, Negative Man, Crazy Jane a Cyborg sú späť v pokračovaní úspešnej minuloročnej novinky Doom Patrol. Tá nám predstavuje jedných z najobľúbenejších hrdinov z univerza DC, ktorí boli vďaka katastrofe obdarení nadprirodzenými schopnosťami a spojili sily pri objasňovaní záhadného zmiznutia svojho patróna.

Druhá séria má opäť ponúknuť originálny zážitok, keďže hlavní hrdinovia sú v miniatúrnych verziách uväznení v hračkárskej závodnej dráhe a musia nájsť spôsob, ako vrátiť veci do normálu. Nepotýkajú sa však len so zradou, ale tiež s vlastnou traumatickou minulosťou. Tešiť sa rovnako môžeš na novú postavu Dorothy Spinner, ktorá oplýva neznámymi, no mimoriadne nebezpečnými schopnosťami.

Dark

Dátum premiéry: 27. jún

Platforma: Netflix

Jeden z najúspešnejších pôvodných seriálov od Netflixu sa už čoskoro dočká svojho veľkolepého vyvrcholenia. Tretia a zároveň finálna séria bude nepochybne ostro sledovaným počinom, koniec koncov v súčasnosti asi neexistuje seriál, ktorý by potreboval toľko odpovedí ako práve mysteriózny Dark.

Opäť sa môžeš pripraviť na skákanie v čase, alternatívne reality aj duálne existencie, ktorých kombinácie poriadne potrápia mozgové bunky. Prvé dve série priniesli nadštandardný divácky zážitok, dúfame teda, že to najlepšie si tvorcovia nachystali na záver a tretia séria  zmysluplne uzavrie nielen príbehy hlavných hrdinov, ale tiež objasní striedanie cyklov a začiatok apokalypsy.

The Alienist: Angel of Darkness

Dátum premiéry: 17. júl

Platforma: Netflix

Dobová detektívka o chytaní brutálneho vraha detí na konci 19. storočia bola pred premiérou v roku 2018 plánovaná len ako miniséria, úspech prvých desiatich dielov však tvorcov prinútil vrátiť sa do temného New Yorku a predstaviť nový príbeh s obľúbeným hereckým triom.

Na čele príbehu v pokračovaní nebude stáť Daniel Bruhl alias Dr. Kreizler, ale jeho niekdajšia spoločníčka Sara, ktorá si medzičasom otvorila súkromnú detektívnu kanceláriu. Sara dostane za úlohu vyšetriť záhadné zmiznutie nemluvňaťa španielskeho vyslanca, pri ktorom opäť spojí sily Dr. Kreizlerom a novinárom Johnom Moorom. Vyšetrovanie únosu trojicu privedie na stopu nebezpečného vraha.

Umbrella Academy

Dátum premiéry: 31. júl

 Platforma: Netflix

Originálnym seriálom o superhrdinoch sa môže pochváliť aj Netflix. Umbrella Academy po minuloročnej premiére síce nepatril k udalostiam roka, dokázal však skvele zabaviť a neraz vyčariť úsmev na tvári. Dysfunkčná rodinka sa na vrchole leta vráti s druhou sériou, ktorá priamo nadväzuje na udalosti pôvodných epizód. Netradičných superhdinov teda čaká kopec práce, keďže v poslednej epizóde stihli odpáliť mesiac a spôsobili apokalypsu.

Dej druhej série nateraz zostáva veľkou neznámou, spoliehať sa príliš nemôžeme ani na rovnomennú komiksovú predlohu, keďže v závere prvej série sa tvorcovia od originálu pomerne výrazne odkolonili. Isté je, že šestica obľúbených superhrdinov s jedinečnými schopnosťami sa vráti v plnej sile, hereckému zloženiu bude opäť dominovať populárna kanadská herečka Ellen Page. Pripraviť sa však môžeš aj na herecké posily a úplne nové postavy.

The Mandalorian

Dátum premiéry: október 2020

Platforma: Disney+

Na fenomenálny úspech nového seriálu z univerza Star Wars sa zástupcovia Disney rozhodli odpovedať hneď dvoma novými sériami, na ktorých sa v súčasnosti usilovne pracuje. Baby Yoda, ktorý vo svete vyvolal menšiu hystériu, sa samozrejme vracia, objavili sa aj fámy o nových slávnych postavách, ktoré by sa v druhej sérii mohli objaviť.

Nechýbajú medzi nimi Boba Fett, Ahsoka Tano či Bo-Katan. Pozornosť si v pokračovaní vypýta aj populárny Timothy Olyphant (Deadwood), akú postavu si v druhej sérii zahrá však momentálne Disney tají. V každom prípade sa podľa tvorcov môžeme tešiť ešte výpravnejšiu dobrodružnú výpravu, než akú sme videli v prvej sérii.

Fargo

Dátum premiéry: 2020

Platforma: HBO Go

Seriálová antológia Fargo, typická predovšetkým svojim čiernym humorom a absurdnými postavami, by sa mala pred koncom roka dočkať štvrtej série. Tá opäť bude sústrediť výhradne na vlastný príbeh, zároveň sa však bude voľne súvisieť aj s predchádzajúcimi sériami, a to aj napriek tomu, že časovo je zasadená dávno pred ich udalosti.

Príbeh novej série nás zavedie do San Francisca roku 1950 a predstaví nám krehký mier medzi kriminálnymi organizáciami Talianov a Afroameričanov snažiacich sa o získanie moci. Pokojná situácia sa nepekne zvrtne po rutinnej operácii a smrti významného člena miestnej mafie. V hlavnej úlohe sa predstaví Chris Rock, asistovať mu bude napríklad charizmatická Jessie Buckley či populárny Timothy Olyphant.

The Boys

Dátum premiéry: 2020

Platforma: Amazon Prime

Jeden z najväčších seriálových hitov minulého roka na pokračovanie nemusel dlho čakať a Karl Urban alias Billy Butcher by sa so svojou bandou odpadlíkov mohol aj napriek odkladom natáčania vrátiť ešte tento rok. Lov na zvrhlých superhrdinov na čele s Homelanderom je v plnom prúde, otázne je, ako veľmi sa vyvrcholenie prvej série a prekvapivá informácia o rodine podpíše na správaní Billyho Butchera a jeho partnerov.

Prvý teaser už je na svete, opäť sľubuje krvavú zábavu s množstvom morbídneho humoru, ktorý výrazne dopomohol úspechu prvej série. O deji však toho veľa neprezrádza a tvorcovia ho naďalej poctivo zatajujú. Hovorí sa o angažovaní Jeffreyho Deana Morgana, známeho ako Negana zo série The Walking Dead, ani tu však zatiaľ nie je nič isté, aj keď Morgan by do formátu seriálu skvele pasoval.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom