Aj keď služba Disney+ v našich končinách nemá ešte ani dátum uvedenia, o seriálovom fenoméne Mandalorian počul už každý. Posledná klapka druhej série padla už v marci, a tak je možné, že októbrové vydanie aj vzhľadom na aktuálnu situáciu nebude ohrozené. Portál Variety sa však dostal k exkluzívnym informáciám naznačujúcim práce na tretej sérii.

Zdroje blízke portálu Variety potvrdili, že filmár Jon Favreau už nejakú dobu pracuje na scenári tretej série. Rovnako už zarezáva aj produkčný tím vedený hlavným kreatívcom Lucasfilms, Dougom Chiangom. Práce na pokračovaní vraj začali 20. apríla, takže len niekoľko dní po oficiálnom ukončení produkcie druhej série.

Dôvodom krátkej pauzy môže byť aj uvoľnenejšie tempo natáčania, kedy produkčný tím nemôže kvôli aktuálnej situácii pracovať na plné obrátky. Lucasfilms si tak vytvára časovú rezervu, keďže s treťou sériou už také šťastie ako v prípade dvojky, ktorá sa stihla natočiť ešte pred vypuknutí pandémie, mať nemusí.

Mandalorian je jeden z mála exkluzívnych titulov na Disney+, vďaka ktorému streamovacia služba prekonáva predplatiteľské rekordy a dýcha konkurencii na krk. To všetko seriál dokázal kombináciou známeho univerza, rezkým tempom podávania príbehu a voľbou priateľských charakterov s ikonickým Baby Yodou na čele.

Prečítaj si tiež
Na Netflix mieri miniseriál o koronavíruse. Objasní všetky potrebné informácie a zahrá si v ňom aj Bill Gates

Disney si úspech Star Wars univerza patrične uvedomuje, a tak plánuje v blízkej budúcnosti vydať minimálne dva ďalšie seriály zasadené do tohto sveta. Oba by sa mali sústrediť na jednotlivé charaktery, a to na Obi-Wan Kenobiho, kedy sa vráti aj miláčik fanúšikov Ewan McGregor a samostatný seriál zameraný na príbeh Cassiana Andora, v podaní Diega Luny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom