Zákazníci už môžu v 4ke okrem paušálov s automatickou obnovou dobíjania využiť fakturované služby, ku ktorým si vedi vziať aj smartfón. V prípade predplatených kariet ponúka 4ka na začiatok 1 GB dát zdarma. Pri paušále na faktúru ho však zákazník nedostane. Informácie pre redakciu FonTech.sk potvrdil samotný operátor.

Najmladší slovenský operátor vylepšil začiatkom júla svoju ponuku služieb a rozšíril ju o fakturované paušály so smartfónmi. Klienti 4ky si tak môžu vybrať niektorý z doterajšieho portfólia paušálov a zariadenie k tomu, pričom im mesačný poplatok bude pravidelne účtovaný vo forme faktúry. Viac detailov o tejto zmene sme priniesli v samostatnom veľkom článku.

4ka však prekvapila pri tomto prechode vysokým poplatkom, ktorý dosahuje bez služby Sloboda s mobilom až 70 €. Aktuálne ale ponúka zľavnenú cenu práve v spomínanej službe a výška poplatku sa odvíja od ceny tovaru, teda nového zariadenia. Stále ale ide o vysoký poplatok, ktorý je mnohonásobne vyšší ako u konkurencie. Detailnejšie sme sa porovnaniu tohto poplatku venovali v tomto článku.

Zobraziť celú galériu (0)
FOTO TASR - Martin Baumann

1 GB bezplatných dát iba pre predplatené karty

Aktuálne tak ponuka 4ky obsahuje predplatenky a fakturované paušály. V otázke nulového paušálu má však operátor jasno, prispôsobiť konkurencii sa nemieni. Zákazníkom s predplatenou kartou navyše ponúka na začiatok pri prvej aktivácii SIM karty bezplatný bonus 1 GB dát v balíku PRVÁ GIGA. Takúto výhodu už ale neponúka pri fakturovaných paušáloch.

„Balík PRVÁ GIGA si môžu zakúpiť len noví zákazníci s predplatenými službami. Uvedený balík je určený najmä pre tých, ktorí si chcú služby a dátovanie mobilného operátora 4ka vyskúšať,“ vyjadrila sa pre redakciu FonTech.sk 4ka.

V praxi to teda znamená, že ak si zákazník kúpi predplatenú kartu 4ky, získa aj štartovací 1 GB na skúšku. Pri fakturovaných službách si už klienti kupujú paušál aj s určitým objemom dát, a tak je pochopiteľné, že operátor im takúto výhodu nepriniesol. Zákazníkov by však 1 GB bezplatných dát na úvod rozhodne potešil aj pri službách na faktúru.

Mení sa aj platnosť predplatenej Slobody

Okrem toho 4ka zmenila platnosť predplateného paušálu Sloboda. Ten pôvodne platil vždy 1 mesiac od aktivácie, po novom je platnosť 30 kalendárnych dní.

Pri paušále predplatená SLOBODA sa upravila dĺžka platnosti na 30 dní,“ dodal operátor vo vyjadrení pre FonTech.sk

Obnova nastane po uplynutí tejto doby od aktivácie. Zmenu operátor uviedol v najnovšom cenníku služieb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom