Tohtoročné iPhony budú síce predstavené až o niekoľko mesiacov, no dohadov je už teraz požehnane. Očakáva sa predstavenie iPhonu 7, 7S Plus a dokonca aj špeciálneho iPhonu 8. 

Nemali by chýbať „S“ verzie

iphone 6s
zdroj fotografie: MyDrivers

Spočiatku sa síce povrávalo, že Apple tento rok odbočí od tradície a namiesto iPhonov 7S a 7S Plus predstaví rovno iPhone 8. Podľa iných zdrojov sa tak ale nestane a mali by sme vidieť ako iPhone 7S / 7S Plus, tak aj špeciálny iPhone 8. Verzie „S“ prinesú tradične mierny upgrade hardvéru a nové červené farebné prevedenie.

Modely „S“ prinesú ešte väčšie displeje


zdroj fotografie: TheVerge

Vyzerá to tak, že Apple tentokrát nepoužije zaužívané veľkosti uhlopriečok displeja, teda 4,7 a 5,5-palcov. Namiesto toho by mal použiť o niečo väčšie displeje, a to 5-palcový a 5.8-palcový. Analytik síce neuviedol, že tieto uhlopriečky môžeme očakávať už pri iPhone 7S a 7S Plus, no logicky to vyplýva z aktuálneho trendu na trhu. iPhone 8 má totiž prísť iba v jednej verzii a „eskové“ iPhony 7 v dvoch.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Popri tradičných dvoch iPhonoch príde ešte tretí so stredne veľkým displejom a prémiovým dizajnom

iphone 5s

iPhone 5S v zlatom prevedení

zdroj fotografie: Goldgenie

Na mysli máme iPhone 8. Ten príde podľa aktuálnych informácií s 5,1 alebo 5,2-palcovým displejom, vďaka ktorému by nemal byť pre nikoho príliš veľký, no ani príliš malý. Keďže tento rok bude mať Apple 10. výročie predstavenia prvého iPhonu, špeciálna verzia sa viacmenej očakáva. Jej meno bude buď iPhone 8, alebo iPhone 10 špecificky podľa 10. výročia.

nenechaj si ujsť
Celková cena iPhone 8 bude zrejme ešte vyššia kvôli drahým OLED displejom

Displej pokryje celú prednú plochu, bude kompletne bez medzier a rámikov

iphone 8
zdroj fotografie: YouTube/ConceptsiPhone

Pred polrokom sme videli smartfóny s bezrámikovým displejom iba na konceptoch. Čínske Xiaomi sa však rozhodlo priniesť bezrámikový smartfón do reality a predstavilo model Mi MIX. Od tej doby sa týmto futuristickým phabletom začali inšpirovať ďalší výrobcovia a medzi nimi nechýba ani Apple. Na renderi vyššie môžeš vidieť, ako by mohol iPhone 8/10 približne vyzerať.

Konštrukcia iPhone 8 bude pozostávať zo skla a kovového rámu

iphone 4

Sklenený iPhone 4

zdroj fotografie: Tyler/Flickr

Apple už dlhé roky používa kovové konštrukcie a sklo použil naposledy pri iPhone 4 a 4S. iPhone 8 odbočí od tradície aj v tomto prípade, teda jeho konštrukciu bude tvoriť kovový rám a sklenená zadná strana.

Domovské tlačidlo bude „neviditeľné“

iphone 8
zdroj fotografie: MyDrivers

Ak by bol displej naozaj na celej prednej strane, Apple by musel nájsť iné miesto pre skener odtlačkov prstov, ktorý je súčasťou ikonického domovského tlačidla. Hovorí sa o ultrazvukovej technológii a iPhone by tým pádom mohol snímať odtlačky aj priamo cez displej.

Bezkonkurenčný displej

iphone 8
zdroj fotografie: ConceptsiPhone/YouTube

Toto je jedna z najpopulárnejších tém o novom iPhone. Narozdiel od minuloročných iPhonov s tradičnými LCD displejmi, pri prémiovom iPhone 8 bude zrejme použitá OLED technológia. Podľa portálu GSMArena má Apple dohodu so Samsungom o obrovskej kúpe 60 miliónov OLED panelov. OLED technológia je oproti LCD lepšia snáď v každom smere, či už ide o energetickú úspornosť, lepšie farby, lepší kontrast, alebo lepší jas.

Bezdrôtové nabíjanie

iphone 8
zdroj fotografie: SCAVidsHD/YouTube

Na základe patentu, ktorý Apple podal 9. septembra, môžeme usúdiť, že iPhone 8 by mohol ponúknuť aj bezdrôtové nabíjanie. Konečne by tak dobehol konkurenciu v podobe Samsungu, ktorý túto technológiu už nejaký čas používa.

Opäť nebude mať 3.5 mm audio jack


zdroj fotografie: Forbes

Dôvod je jednoduchý. Nakoľko sa výrobca zbavil 3.5 mm jacku už pri minuloročných 7-čkách, očakáva sa, že bude v tomto trende aj pokračovať.

Cena prekročí hranicu tisíc dolárov

iphone 8
zdroj fotografie: TechnoBuffalo

I keď už za súčasné iPhony platíme priveľa, za iPhone 8 budeme platiť ešte viac. Podľa niektorých čínskych dodávateľov pre Apple, cena za iPhone 8 môže dokonca prekročiť hranicu 1000 dolárov (942 €).

Menšie modely nedostanú duálny fotoaparát


zdroj fotografie: Dgtle

Duálny fotoaparát ostane naďalej exkluzivitou len pre väčšie modely. Duálny fotoaparát teda neočakávaj pri menšom iPhone 7S, ale pri väčšom 7S Plus, poprípade pri výročnom iPhone 8.

Laserové senzory na rozpoznanie tváre a gest

iphone 8
zdroj fotografie: Ian Waldie/Getty Images

Nakoniec tu máme celkom zaujímavé dohady o akýchsi laserových a infračervených senzoroch, ktoré budú slúžiť na rozpoznávanie tváre a gest. Ohľadom týchto informácií si nie sme celkom istí o ich pravdivosti, no môžu vysvetľovať vysokú cenu iPhonu 8.

Nenechaj si ujsť
Budúce iPhony môžu podľa analytika priniesť prepracovanú funkciu Touch ID či systém rozpoznávania tváre

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom