Spolupráca technologických gigantov pri výrobných procesoch nie je ničím výnimočným. Inak to nie je ani v prípade odvekých rivalov a azda najväčších hráčov na trhu so smartfónmi Samsungu a Apple. Americký gigant sa bude na Samsung spoliehať aj pri výrobe nadchádzajúceho iPhone 8.

Pred časom sme informovali o tom, že displeje do novej, ôsmej generácie iPhonu bude dodávať práve kórejský výrobca. Konkrétne malo ísť o kontrakt, ktorý zabezpečil firme z Cupertina 100 miliónov OLED displejov. Najnovšie správy ale hovoria o tom, že Apple svoje požiadavky navýšil a požaduje ďalších 60 miliónov zobrazovacích panelov. Za toto obrovské množstvo súčiastok má Samsung zinkasovať 4,3 miliardy amerických dolárov.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iPhone 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Ak to rozmeníme na drobné, tak zistíme, že cena nového iPhone 8 by sa naozaj mohla vyšplhať do astronomických výšok. Zvýšenie ceny má na svedomí práve výroba displejov. Jeden displej v iPhone 7 stál spoločnosť Apple približne 38 €, v prípade nového iPhone 8 by sa cena mohla približovať až k 67 € za kus.

iPhonezdroj fotografie: TheVerge

Aktuálna slovenská cena iPhone 7

Ako bude v konečnom dôsledku nový iPhone vyzerať, koľko bude stáť a aké inovácie prinesie, sa dozvieme až na jeho oficiálnom predstavení. Pri trende zvyšovania cien, ktorý sledujeme u väčšiny výrobcov smartfónov, sa pri výročnej generácii iPhone 8 nebudeme čudovať nastavenej cenovke aj niekde nad 1000 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom