Teraz čítate
Celková cena iPhone 8 bude zrejme ešte vyššia kvôli drahým OLED displejom

Spolupráca technologických gigantov pri výrobných procesoch nie je ničím výnimočným. Inak to nie je ani v prípade odvekých rivalov a azda najväčších hráčov na trhu so smartfónmi Samsungu a Apple. Americký gigant sa bude na Samsung spoliehať aj pri výrobe nadchádzajúceho iPhone 8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Pred časom sme informovali o tom, že displeje do novej, ôsmej generácie iPhonu bude dodávať práve kórejský výrobca. Konkrétne malo ísť o kontrakt, ktorý zabezpečil firme z Cupertina 100 miliónov OLED displejov. Najnovšie správy ale hovoria o tom, že Apple svoje požiadavky navýšil a požaduje ďalších 60 miliónov zobrazovacích panelov. Za toto obrovské množstvo súčiastok má Samsung zinkasovať 4,3 miliardy amerických dolárov.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iPhone 8zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Ak to rozmeníme na drobné, tak zistíme, že cena nového iPhone 8 by sa naozaj mohla vyšplhať do astronomických výšok. Zvýšenie ceny má na svedomí práve výroba displejov. Jeden displej v iPhone 7 stál spoločnosť Apple približne 38 €, v prípade nového iPhone 8 by sa cena mohla približovať až k 67 € za kus.

iPhonezdroj fotografie: TheVerge

Aktuálna slovenská cena iPhone 7

Ako bude v konečnom dôsledku nový iPhone vyzerať, koľko bude stáť a aké inovácie prinesie, sa dozvieme až na jeho oficiálnom predstavení. Pri trende zvyšovania cien, ktorý sledujeme u väčšiny výrobcov smartfónov, sa pri výročnej generácii iPhone 8 nebudeme čudovať nastavenej cenovke aj niekde nad 1000 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
67%
Neznášam to
17%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.