banner-iphone-7
Každým rokom prichádzajú do segmentu smartfónov nové technológie, ktoré majú ešte viac skvalitniť už tak fantastické zariadenia. Možnosti inovácií sa však za pár rokov rýchlo míňajú a každý výrobca sa snaží priniesť niečo osobitého, čím by boli obdarené len jeho modely telefónov. Zdá sa, že práve takúto stratégiu chystá Apple, ktorý už má pracovať na niektorých vylepšeniach do svojich iPhonov. 

Známy analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že kalifornský výrobca tiež podľahne trendu bezrámikových displejov a práve kvôli tomu má pracovať na vylepšenej technológii Touch ID. V konečnom dôsledku nemá byť snímač odtlačkov prstov umiestnený pod sklom displeja, ale pod samotným OLED panelom. Na tejto technológií má už vraj výrobca pracovať, no ešte chvíľu potrvá, kým ju uvidíme v reálnom smartfóne. Taktiež si technológia vyžaduje špeciálnu úpravu OLED panela, ktorú musí Apple prejednať so svojimi dodávateľmi.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Apple iPhone 8zdroj fotografie: BGR

TIP: iPhone 8 ponesie nový laserový senzor, ktorý poslúži na rozpoznávanie tvárí

Výhodou nového OLED displeja nebude len väčšia flexibilita, ale aj ochrana proti deformácii pri dlhodobom používaní funkcie 3D Touch. V praxi to bude znamenať, že Apple pod displej umiestni kovový plátok, ktorý zabráni deformácii displeja pri častom tlaku využívanom práve pri spomínanej funkcii. Tento kúsok „železa“ však nebude jedinou inováciou, ktorá môže budúce smartfóny s nahryznutým jabĺčkom postretnúť. V minuloročnom modeli Samsung Galaxy Note 7 sme mali možnosť nahliadnuť do funkcie skenovania dúhovky oka. Tá bola ešte lepšou ochranou ako snímač odtlačkov prstov, no Apple chce zájsť ďalej.

Samsung Galaxy Note 7zdroj fotografie: The Verge

Budúce iPhony podľa Ming-Chi Kuoa nemajú priniesť skener dúhovky oka, ale rovno budú schopné rozoznávať tvár používateľa. Spočiatku sa má využívať kombinácia snímača odtlačkov prstov a rozpoznávania tváre, kým spoločnosť nevyrieši určité technologické prekážky. Neskôr sa má vraj snímač odtlačkov prstov postupne vytratiť. Podľa analytika má tento inovatívny systém spustiť novú „vlnu“ zabezpečovania smartfónov podobnú tej, o ktorú sa snažil aj Samsung s modelom Note 7, no nedotiahol to ďaleko. Ming-Chi Kuo je uznávaným analytikom, no za niekoľko rokov jeho pôsobenia sa mu zopár predpokladov nesplnilo, preto je lepšie si počkať, čo skutočne v ďalších iPhonoch a zariadeniach od Apple uvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom