Šéf vývoja grafickej nadstavby MIUI, Jin Fan, zverejnil na sociálnej sieti Weibo zopár noviniek, na ktorých aktuálne s tímom programátorov a dizajnérov pracujú. Do konca roka tak ešte určite uvidíme minimálne jednu väčšiu aktualizáciu MIUI 11, ktorá prinesie nové funkcie.

Ako informuje portál Fossbytes, tím aktuálne vo veľkom pracuje na tmavom režime, ktorý by mal v budúcnosti fungovať nielen v rámci systému a aplikácií od Xiaomi, ale aj pre aplikácie tretích strán, a to dokonca ja pre tie, ktoré nemajú naprogramovanú možnosť tmavého režimu.

V týchto prípadoch MIUI doslova prepíše niektoré súbory v aplikáciách tretích strán, v ktorých by dokázal nastaviť farby na tmavé odtiene zodpovedajúce systémovým farbám v tomto režime. Vylepšený tmavý režim aktuálne testujú na zariadení Xiaomi Mi 9 a pre verejnosť by mal byť dostupný koncom roka, no určite to bude ešte pred predstavením MIUI 12.

Ďalšou novinkou, ako informuje portál Gizchina, sú vylepšené animácie a gestá. Tieto funkcie už testovali aj samotní používatelia, ktorí dostali prístup k beta verzii MIUI 11 so spomínanými novinkami a zážitok z ich používania ohodnotili veľmi pozitívne. Podľa slov Fana však v tomto smere ešte ani zďaleka nie sú hotoví, nakoľko množstvo gest a animácií ešte nie je dotiahnutých do konca.

Ďalšou skvelou správou je aj návrat aplikácie pre nastavovanie tém systému pre európskych používateľov. Táto funkcia musela byť pred časom odstránená, nakoľko porušovala niektoré práva GDPR, no Xiaomi problémy vyriešilo a od januára sa začne aplikácia opäť dostávať na jednotlivé zariadenia. Na záver Jin Fan potvrdil, že spoločnosť aktívne pracuje na MIUI 12, ktoré by sme taktiež mali určite vidieť do konca roka 2020. Detailnejšie informácie však zatiaľ nemáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom