banner-redmi-4Webový prehliadač Google Chrome sa dočkal ďalšieho vylepšenia týkajúceho sa rýchlosti. Nová verzia mobilnej aplikácie podľa Googlu načítava webové stránky až o 28 % rýchlejšie a zníži požiadavky na overenie o 60 %.

Zvyčajne keď sa pokúsiš načítať webovú stránku, prehliadače najskôr s webovým serverom skontrolujú, či sú zdroje vo vyrovnávacej pamäti stále použiteľné. Kvôli tomu vznikajú stovky požiadaviek pre veľké množstvo domén, čo nepriaznivo vplýva na výkon a latenciu. Používatelia väčšinou stránky obnovujú, keď je ich obsah zle načítaný alebo neaktuálny.

chrome-rusi-adobe-flash-player-nahlad
zdroj fotografie: TheVerge

TIP: Google odpočúva aj teba. Uložené nahrávky si môžeš vypočuť na tomto mieste

Súčasná technika obnovovania bola neefektívna a po novom bude teda Chrome preverovať z cache iba hlavný zdroj a zvyšok bude načítavať bežným spôsobom ako tomu bolo doteraz. Podľa slov vývojárov, nový spôsob obnovovania stránok nebude iba rýchlejší, ale aj šetrnejší k tvojmu dátovému balíčku. Bez týchto informácií by sme rýchlejšie obnovovanie možno ani nepocítili, a preto si pozri video nižšie, v ktorom je rýchlosť porovnaná so staršou verziou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP