Skladacie smartfóny znejú ako hudba budúcnosti tohto priemyslu, ktorý sa stále snaží zákazníkov zaujať netradičnými novinkami. Ako však dobre vieme, prvé pokusy o vytvorenie skladacieho modelu nie sú práve ideálne a takýto smartfón má mnoho nedostatkov. Vlastnosti konštrukcie Royole Flexpai teraz svojimi drsnými metódami overil JerryRigEverything, no výsledok jeho testovania zrejme nikoho neprekvapí, informuje Android Police.

Doteraz sme mohli vidieť hneď niekoľko skladacích smartfónov aj od popredných výrobcov, ktorí sa týmto spôsobom snažia priniesť na trh niečo nevídané. Ako nám však ukázal Samsung Galaxy Fold, tieto zariadenia majú pred sebou ešte dlhú cestu. V porovnaní s konvenčnými smartfónmi majú ešte mnoho nedostatkov, ktoré ich robia „zraniteľnými“ najmä po konštrukčnej stránke.

Krehká konštrukcia skladacieho smartfónu podľahla známemu youtuberovi

Výdrž jedného z prvých skladacích smartfónov však teraz otestoval Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything, ktorý je dobre známy kvôli svojim netradičným spôsobom. Škrabanie konštrukcie, displeja, pálenie pixelov a ohýbanie je bežnou súčasťou jeho testov, ktoré úspešne absolvujú iba kvalitne spracované smartfóny s odolnými súčiastkami.

Zobraziť celú galériu (1)
Skladacie smartfóny sú kvôli konštrukčnému riešeniu vystavené väčším poškodeniam aj pri bežnom používaní ako doterajšie modely. Zdroj: JerryRigEverything/Youtube

Nenechaj si ujsť
Skladací Samsung Galaxy Fold je pripravený na opätovný štart. Viaceré konštrukčné zmeny, no rovnaká cena

V prípade Royole Flexpai sa však jedná o úplne nový segment týchto zariadení. Napriek tomu Zack stavil na svoje tradičné metódy, ktoré vo výsledku potvrdili citlivosť takéhoto smartfónu. Poškodenie obrazovky môže nastať aj pri bežnom a šetrnom používaní, nakoľko panel nie je chránený odolným sklom, ale iba plastom, ktorý môžu nenávratne poškodiť pri 1 300 € drahom smartfóne aj nechty, informuje GSMArena.

Rovnako tak sa ryhy objavia pri Royole Flexpai aj na zadnej strane a celkové konštrukčné riešenie tohto modelu nie je vhodné ani na časté bežné používanie. S trochou sily je možné takýto skladací smartfón zložiť aj do opačnej strany, čo však skončí zničením pántov a poškodením konštrukcie. Viac detailov o vlastnostiach tohto zariadenia ti prezradí aj priložené video, kde nájdeš celý priebeh tohto testu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom