Vieš si vôbec predstaviť, že svet ako taký, je len akousi simuláciou, ktorú vytvorila nejaká inteligentnejšia forma života? Známy hacker a vývojár autonómnych vozidiel, George Hotz, tvrdí, že žijeme presne v takomto svete a malo  by byť našim cieľom dostať sa z neho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hotz na konferencii  SXSW v Austine povedal, že neexistuje dôkaz o tom, že v takomto svete nežijeme. Informovali o tom médiá ako The Verge či Futurism. Podľa jeho slov je predstava o tom, že náš svet stvorila vyššia forma života, veľmi jednoduchá. Život v takejto simulácii by sme pritom nemali žiadnu šancu nejakým spôsobom spoznať.

GTA 5 NaturalVision mód

Hotz nie je jedinou známou osobnosťou z tohto priemyslu, ktorá tvrdí, že žijeme v simulácii. Elon Musk tvrdí, že náš svet je len akási prepracovanejšia verzia hry The Sims. Hotz sa však chystá svoje tvrdenia posunúť o level vyššie. Plánuje totižto založiť náboženstvo, ktorého cieľom by bolo vystúpenie z tejto simulácie. Názor na jeho tvrdenia si už musíš urobiť sám, no rozhodne sa s ním môžeš s nami podeliť v komentári.

O autorovi
Mário Šimovič
Som študentom vysokej školy, obor aplikovaná informatika. Medzi moje záľuby patrí šport, hudba a takisto skúšanie nových zariadení a gadgetov.