Fanúšikovia ekologickejších spôsobov dopravy si môžu od konca septembra tohto roka nabiť svoje elektromobily v bratislavskom Avione úplne zadarmo. Dve nové nabíjacie stanice od spoločnosti GreenWay nájdu majitelia elektromobilov na vonkajšom parkovisku Avionu v blízkosti obchodného domu IKEA.

„Avion bol medzi prvými centrami, ktoré vybudovali v spolupráci s partnermi miesta na nabíjanie elektromobilov. Rozhodli sme sa preto ešte viac podporiť formu dopravy, ktorá je k našej prírode šetrnejšia, a od septembra poskytujeme službu nabíjania elektromobilov pre našich zákazníkov zdarma,“ uviedla Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.

Avion

Zákazníci môžu zadarmo využívať dve AC nabíjacie stanice s výkonom 22 kW na vonkajšom parkovisku pri vchode do podzemnej garáže AVION. Stojany dokážu nabíjať naraz dva elektromobily a sú dostupné nonstop.

Okrem dvoch miest určených na nabíjanie elektromobilov zdarma cez pomalé nabíjacie stanice sú nainštalované v areáli centra aj dve rýchlonabíjacie stanice s výkonom 50 kW pri vonkajšej prevádzke McDonald‘s a jedna rýchlonabíjacia stanica s výkonom 50 kW s 2 parkovacími miestami v podzemnej garáži centra. Nabíjanie na rýchlonabíjacích staniciach je spoplatnené štandardným cenníkom v rámci GreenWay siete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom