Polícia v americkom Massachusetts zatkla dvoch mužov, ktorí údajne kradli kryptomeny a účty na sociálnych sieťach s vysokou hodnotou. Obetiam krádeže sa do smartfónov dostali pomocou zneužitia jej SIM karty. O téme informoval portál Naked Security.

Okrem kryptomien kradli aj účty na sociálnych sieťach

Krádež údajov pomocou výmeny alebo zneužitia SIM karty v telefóne obete nie je vo svete ničím novým. Ide o cielený útok, pri ktorom si páchatelia na novej SIM karte zaregistrujú už existujúce číslo, aby tak mohli zachytiť prihlasovacie údaje či kódy, ktoré môžu okrem iného využiť napríklad na prihlásenie do kryptopeňaženky obete.

Polícia v americkom štáte Massachusetts najnovšie zatkla dvoch mužov, ktorí tento typ krádeži praktizovali, a pokúsili sa ukradnúť viac ako 550 000 USD v kryptomenách a niekoľko účtov na sociálnych sieťach, píše GBHackers.

Zobraziť celú galériu (2)
Unsplash / @austindistel

Podľa prokurátorov prípadu sa mužom podarilo k údajom dostať pomocou zneužitia SIM kariet, kedy mal jeden z nich údajne zavolať mobilnému operátorovi obete, a previesť si jej telefónne číslo na novú SIM kartu. Pred prebratím čísla si však o zneužitej osobe získali hackeri dostatok informácií, aby mohli predstierať, že ide naozaj o majiteľa pôvodnej SIM karty.

Napriek tomu, že zlodejom údajne všetky pokusy o krádež nevyšli, podarilo sa im ukradnúť aj zopár účtov na sociálnych sieťach, ktoré sú označované ako „OG“ (Original Gangster), pričom ide o profily s veľmi vysokou hodnotou.

Tie podvodníkov lákajú buď preto, lebo sú krátke či chytľavé, ako napríklad @t alebo @Eternity, alebo patria známym osobnostiam. Z tých bol v minulosti hacknutý napríklad Twitter účet spoluzakladateľa Wikipédie Jimmyho Walesa, alebo dokonca NASA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP