Austrálska polícia v štáte Victoria zatkla počas vyšetrovania podozrivých stávkových aktivít 6 hráčov CS:GO. Podľa vyšetrovateľov sa vopred dohadovali na prehratí zápasov, informuje portál Kotaku.

Polícia v piatok oznámila, že zatkla 6 mužov vo veku od 19 do 22 rokov v súvislosti s vyšetrovaním podozrivých stávkových aktivít. Muži sa údajne vopred dohodli na prehratí zápasov a potom na ne vkladali nemalé stávky. Napriek tomu, že boli až do ďalšieho vyšetrovania prepustení, hrozí im až 10 rokov väzenia. Ide vôbec o prvý prípad svojho druhu v Austrálii.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube / Salty 24/7

Spolupráca so stávkovými spoločnosťami

Na jednom z turnajov v CS:GO bolo ovplyvnených najmenej päť zápasov, na ktoré podvodníci podali viac než 20 stávok, ktorých hodnotu však nezverejnili. Vyšetrovanie sa začalo už v marci, po vyšetrovacom tipe od jednej zo stávkových spoločností a vyšetrovatelia aj naďalej spolupracujú s ďalšími spoločnosťami, vrátane austrálskeho Sportsbet, píše PC Gamer.

„E-šport je skutočne rozvíjajúcim sa športovým priemyslom, a s tým príde aj dopyt po dostupnosti stávok na výsledky turnajov či zápasov. Tento prípad tiež zdôrazňuje, že polícia bude brať tipy o podozrení alebo trestnej činnosti v rámci e-športov vážne a povzbudzuje každého, kto tieto informácie má, aby sa prihlásil.“ uviedol zástupca komisára polície, Neil Paterson.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP